Dzisiaj olbrzymią popularnością cieszą się porządki wnętrzarskie i architektoniczne retro, również w stylistyce ornamentowej, art deco, gotyckiej, renesansowej, czy tej łączącej wielopokoleniowe tradycje z nowoczesnością i awangardą. Piękne ogrodzenia, kraty na okna piwniczne, czy balustrady nie tylko są zatem zamawiane od firm produkujących je w hurcie. Dzisiaj można stworzyć własny projekt i udać się z nim do pracowni kowalstwa artystycznego.

Metaloplastyka łącząca artyzm z nowoczesnością

Dzisiaj pracownie metaloplastyczne to nie tylko hurtowi producenci m.in. ogrodzeń. Najlepsze i często mniejsze firmy, przede wszystkim obsługują zlecenia na wymiar, a nawet według projektu klienta. Takie podmioty to pracownie kowalstwa i ślusarstwa artystycznego, które często przyjmują zlecenia wielkich deweloperów, tworzących budynki publiczne, oraz korporacyjne – banki, urzędy, czy ośrodki kulturalne. Czym jednak wyróżniają się wspomniane zakłady? Przede wszystkim wyjątkowością, niepowtarzalnością, wysoką jakością i szczegółowym wykończeniem tworzonych konstrukcji. Powstają one przy tym w procesach zarówno nowoczesnych, jak i tych stosowanych nawet wieki temu. Dzięki temu mała architektura metalowa uzyskuje dusze i swój własny charakter…

Co tworzą najlepsze pracownie kowalstwa artystycznego?

Najlepsze pracownie kowalstwa artystycznego tworzą zarówno mniejsze, jak i większe konstrukcje metalowe – m.in. kute – dla budownictwa lub wnętrzarstwa. Mogą to być wspomniane już ogrodzenia, bramy i furtki, kraty na okna, balustrady tarasowe i schodowe, świeczniki, lampy i metalowe płaskorzeźby, skrzynki pocztowe, zestawy kominkowe, latarnie i zawiasy, retro wysięgniki reklamowe, daszki i zadaszenia, a także oparte o konstrukcje metalowe meble – zarówno domowe, jak i gabinetowe oraz ogrodowe. Warto przy tym wiedzieć, że wyroby, które zostały wymienione mogą przenosić nas w magiczny czas przedwojennej Warszawy, czy Paryża; w gotycki mrok; w modne salony art deco, gdzie panuje zachwyt nad motywami geometrycznymi; czy też w przestrzenie industrialne oraz klasyczne. Popularne przy tym są wzory roślinne, a także ponadczasowy minimalizm!

Zrealizuj swój pomysł…

Poszukiwanie odpowiedniej balustrady dla domu, ogrodzenia, czy też stolika może być długie i męczące. Warto zatem udać się do pracowni metaloplastycznej takiej, jak Kowalstwo Artystyczne METAL INACZEJ, gdzie można stworzyć nawet konstrukcje własnych pomysłów. Twoja wyobraźnia podsunęła Ci wizję metalowej lampy, czy poręczy przy balkonach? Wystarczy opisać idee ekspertowi, który pomoże przygotować ją w takiej wersji, którą podsunęła Ci wyobraźnia. Posiłkować warto się także zdjęciami innych konstrukcji kowalstwa artystycznego, rysunkami, a nawet projektami!