Najpopularniejsze rodzaje wag przemysłowych

Materiał partnera
2019-06-07
Waga samochodowa

Precyzyjny pomiar ciężaru konkretnych ładunków jest szczególnie istotny w przemyśle. W tym zakresie należy jednak zastosować specjalistyczne rozwiązania w postaci dopasowanych do typu eksploatacji wag przemysłowych. W ofercie renomowanych producentów znaleźć można wiele ich rodzajów, co pozwala wybrać wagę do konkretnych zastosowań. Co zatem dokładnie obejmuje szeroki asortyment?

Wagi samochodowe i nie tylko

Jednym z najpopularniejszych rodzajów wag przemysłowych są modele samochodowe. Służą one do pomiaru masy pojazdów w sposób stosunkowo nieskomplikowany i szybki. Uzyskanie precyzyjnych wyników wymaga bowiem w tym wypadku jedynie kilkunastu sekund stabilnego zatrzymania pojazdu na powierzchni wagi. Renomowani producenci takich urządzeń proponują je dodatkowo w różnych wariantach. Występują bowiem w formie konstrukcji zagłębionych bądź wyniesionych, a dodatkowym atutem jest możliwość wyboru materiałów wykorzystanych do ich produkcji.

Wagi samochodowe najczęściej przygotowuje się z betonu, stali lub ich połączenia. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na intensywną eksploatację oraz wszelkie obciążenia. Nowoczesne rozwiązania proponowane przez renomowanych producentów wag przemysłowych to również urządzenia dedykowane do pomiaru masy towarów znajdujących się na wózkach poruszanych ręcznie. To tzw. wagi najazdowe, które na życzenie klienta jest w stanie wykonać firma Wagotechnika. Ten renomowany producent może przygotować również szereg innych wag określanych jako przemysłowe – co konkretnie znajduje się w asortymencie?

Różnego rodzaju wagi przemysłowe

Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się wagi paletowe. Stosuje się je w halach i magazynach, gdzie poszczególne ładunki składowane są na popularnych paletach transportowanych za pomocą wózków widłowych. W tego typu miejscach sprawdzają się również profesjonalne wagi techniczne. Z powodzeniem można także ważyć ładunki wiszące. W tym celu należy jednak zastosować odpowiednie urządzenie pomiarowe w postaci wagi hakowej, która dostępna jest na zamówienie u renomowanych producentów wagprzemysłowych.

Są oni w stanie zaproponować swoim klientom także wagi inwentarzowe, których używa się do precyzyjnego ważenia bydła czy trzody chlewnej. Takie urządzenie charakteryzuje się zamkniętą konstrukcją, która daje możliwość szybkiego wykonania niezbędnego pomiaru. Do wag przemysłowych zaliczają się też modele zbiornikowe. To właśnie za ich pomocą dokonuje się ważenia nierzadko sporych silosów i zbiorników, których waga sięga nawet 200 ton.

Opracowanie artykułu:

Wagotechnika Wagi Samochodowe

ul. Puławska 25 /u7, 20-051 Lublin lubelskie
e-mail
www