Wyposażenie specjalistycznego laboratorium to przede wszystkim wiele urządzeń, które muszą pracować niezwykle precyzyjnie. Ponadto powinny wyróżniać się one wytrzymałością i odpornością na intensywną eksploatację w trudnych warunkach oraz zapewniać powtarzalność wyników. Renomowani producenci i dystrybutorzy oferują swoim klientom rozbudowany asortyment urządzeń laboratoryjnych – jakich dokładnie?

Precyzyjne pomiary

Jedną z podstawowych czynności wykonywanych w laboratoriach są pomiary. Przyrządy pomiarowe, służące do precyzyjnego realizowania takich właśnie działań, muszą być w odpowiedni sposób skonstruowane – dotyczy to m.in. minutników czy termometrów oferowanych przez dobrych producentów urządzeń laboratoryjnych. Ich szeroki asortyment obejmuje także elektrody i czujniki, a do pomiarów wykorzystuje się także termohigrometry, sprawdzające się jako mierniki temperatury oraz wilgotności powietrza.

Do przeprowadzenia badań często  konieczne jest wytworzenie specyficznych i określonych warunków. Służą do tego urządzenia, takie jak np. cieplarki z wymuszonym obiegiem powietrza. Renomowani producenci i dystrybutorzy sprzętu laboratoryjnego, do których grona bez wątpienia zalicza się Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Chemland Zbigniew Bartczak, oferują swoim klientom również wydajne inkubatory i piece. W asortymencie Firmy znaleźć można wiele typów laboratoryjnych płyt grzewczych, które osiągają wybrane temperatury i zapewniają jej stabilność.

Co jeszcze proponują producenci urządzeń laboratoryjnych?

Doskonale wyposażone laboratorium

Poszczególne materiały podlegające specjalistycznym badaniom często muszą być poddawane różnym procesom. Jednym z nich jest mieszanie, które powinno się realizować w sposób określony i zgodny z celem badania laboratoryjnego. Renomowani producenci i dystrybutorzy proponują różnego rodzaju mieszadła – występują one m.in. w wersji mechanicznej oraz magnetycznej, również z grzaniem. Ofertę uzupełniają akcesoria, takie jak chociażby pręty do mieszadeł mechanicznych czy mieszadełka oraz młynki.

Do urządzeń laboratoryjnych dostępnych w ofercie sprawdzonych producentów i dystrybutorów zaliczają się też płaszcze, ławy i bloki grzewcze, łaźnie wodne czy urządzenia do oczyszczania wody. Do wybranych testów przeprowadzanych w laboratorium potrzebne są również wytrząsarki platformowe o ruchu liniowym, orbitalnym lub kołyskowym, vortexy – przeznaczone do pracy z probówkami. Wysoka funkcjonalność oraz łatwość pracy zapewniona dzięki panelowi nastawy i czytelnemu wyświetlaczowi LCD, prędkość w zakresie 10-70 rpm i ruch orbitalno-kołyskowy przy odchyleniu platformy do 9 stopni to bardzo dobre parametry, które sprawdzają się np. przy testach zawiesin. Warto pamiętać, by urządzenia laboratoryjne nabywać wyłącznie u sprawdzonych producentów i dystrybutorów prowadzących serwis – to gwarancja ich poprawnego i bezawaryjnego działania, które w przypadku specjalistycznych badań jest kluczowe.