W różnego rodzaju halach, magazynach, czy zakładach produkcyjnych najczęściej spotykanym rodzajem posadzek są te, wykonane z betonu. Beton jako materiał niesie ze sobie wiele bardzo pożądanych przez inwestorów cech. Jest przede wszystkim niezwykle wytrzymały i bardzo ekonomiczny, jeśli chodzi o koszty zakupu. Niemniej jednak zdarza się, że posadzka betonowa zostaje zniszczona. Jakie czynniki są za to odpowiedzialne i jak poradzić sobie z problemem?

Dlaczego posadzki betonowe niszczeją?

Choć beton, szczególnie ten używany do wylewania posadzek przemysłowych, charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, jeśli chodzi o odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz trudne warunki środowiskowe, to ze względu na jego eksploatację, zdarzają się uszkodzenia związane z degradacją nawierzchni. O czym konkretnie mowa? Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju pęknięcia oraz ubytki, które w skrajnych sytuacjach zagrażają bezpieczeństwu i sprawnemu poruszaniu się po terenie magazynu. Uszkodzenia tego typu mogą powstać zarówno poprzez nacisk bardzo ciężkich pojazdów, takich jak wózki widłowe, jak i np. poprzez nieprzewidziane zdarzenia losowe, takie jak upadek przeładowywanych materiałów.

Wbrew powszechnie panującej opinii naprawa posadzek betonowych nie należy do zadań łatwych, a próby załatania ubytków w sposób punktowy, mogą nie przynieść zadowalających rezultatów. Aby poradzić sobie z tym problemem, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma K.B.S. Diament-Serwis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie i rzetelne wykonawstwo w zakresie cięcia, frezowania, czy naprawy betonów. W jaki konkretnie sposób naprawiane są posadzki?

Jak naprawia się posadzki betonowe?

Bardzo skuteczną metodą naprawy posadzek betonowych jest technologia Lavina-Floor. Co to takiego? Metoda ta polega na szlifowaniu, polerowaniu, utwardzeniu i impregnacji posadzki betonowej, przy wykorzystaniu maszyn planetarnych oraz specjalistycznych środków chemicznych. Poza właściwościami użytkowymi metoda ta niesie ze sobą również bardzo ważny aspekt ekonomiczny. Posadzka betonowa wykończona właśnie w ten sposób cechuje się całkowitą hydrofobowością. Znacząco, bo aż od 2 punkty w skali Mohsa podnosi się również twardość, co jest niezwykle ważne w przypadku, gdy za główny wyznacznik jakości przyjmie się żywotność materiału.

Nie można również nie wspomnieć o tym, iż pomimo tego, że technologia ta zapewnia posadzce bardzo wysoki i estetyczny połysk, nie powoduje utraty współczynnika tarcia statycznego, przez co staje się nie tylko bardzo efektowna, ale także niezwykle efektywna. Naprawa posadzek betonowych przy użyciu technologii Lavina-Floor to również pozbycie się problemu pylenia. Posadzki tego typu odporne są również na wchłanianie brudu, płynów i innych osadów.