Produkcja kontenerów specjalistycznych w Polsce coraz częściej bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach, opartych na nowych technologiach. Doskonałym tego przykładem jest wynalazek polskiego producenta kontenerów i konstrukcji stalowych. Mowa o specjalistycznym kontenerze do transportu, magazynowania i suszenia produktów sypkich. Co wyróżnia ten produkt od innych i w jakim celu warto go zastosować?

Potrzeby przemysłu drzewnego w zakresie produkcji kontenerów

Już od wielu lat przemysł drzewny sygnalizuje potrzebę innego sposobu składowania drobnych odpadów (jak np. trociny czy wióry) niż ten stosowany do tej pory – w tradycyjnych pojemnikach. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się szeroko rozumianą produkcją kontenerów postanowiło podjąć się tego wyzwania, w czego wyniku co jakiś czas na rynku pojawiały się propozycje ciekawych nowych modeli. Jednak żaden z nich w pełni nie zaspokajał potrzeb przemysłu drzewnego. Na szczęście jedna z polskich firm postanowiła także podjąć się tego zadania. W efekcie na rynku pojawił się zupełnie nowy produkt – specjalistyczny kontener do transportu, magazynowania i suszenia.

Specjalistyczny kontener do transportu, magazynowania i suszenia

Główną zaletą nowego modelu kontenera jest łączenie funkcji składowniczej z opcją suszenia odpadów. Ogranicza to znacząco ilość pracy. Do tej pory koniecznością było najpierw odprowadzenie odpadów z urządzenia tartacznego, następnie zgromadzenie ich w innym pomieszczeniu, po czym poddanie ich procesowi suszenia, a dopiero w następnej kolejności pojawiała się możliwość przerobienia odpadów. W przypadku nowego specjalistycznego kontenera  firmy AMG – producenta kontenerów, ilość pracy zostaje maksymalnie ograniczona.

Połączenie funkcji składowania i suszenia odpadów w jednym kontenerze daje możliwość nie tylko znacznego ograniczenia kosztów, ale również czasu. Jednym słowem, używanie nowego specjalistycznego kontenera umożliwia szybki i bezproblemowy wywóz odpadów z zakładu, bez angażowania do tego dodatkowych pracowników czy sprzętu. Kolejną zaletą nowego specjalistycznego kontenera do transportu, magazynowania i suszenia jest brak konieczności angażowania kierowcy do załadunku odpadów.

Zakłady zajmujące się obróbką drewna doceniają brak konieczności wydzielania specjalnych pomieszczeń do składowania, wykorzystywania do tego ładowarek i angażowania dodatkowych ludzi. Zwracają również uwagę na to, że używając nowego specjalistycznego kontenera, otrzymują odpady o optymalnej wilgotności, za które mogą wziąć wyższą cenę.