Plandeka to doskonały sposób na zabezpieczenie materiałów przewożonych na naczepie, ale nie tylko. Choć jest to najpopularniejsze zastosowanie takich artykułów, to są jednak one oferowane przez renomowanych producentów również w wielu innych wariantach. Można z nich z powodzeniem stworzyć nawet zabudowę do ogrodowej altany, ale nie tylko. Gdzie zatem jeszcze znajdują zastosowanie plandeki?

Plandeka w transporcie

Zabezpieczenie materiału w transporcie jest czynnikiem kluczowym. Niezwykle ważna ochrona przewożonych ładunków wymaga jednak zastosowania właściwych rozwiązań. Jednym z najczęściej stosowanych są właśnie plandeki, które montuje się na naczepach wchodzących w skład zestawu z ciągnikiem siodłowym. Takie ich wykorzystanie spowodowało stworzenie wielu modeli plandek dopasowanych do konkretnych przewozów. W ofercie renomowanych producentów, takich jak np. firma Plandmix, znaleźć można firanki kurtynowe, burtofiranki, plandeki burtowe, plandeki na naczepy do przewozu gabarytów oraz firanki z reklamą.

Rozbudowany asortyment plandek to również możliwość osłony towarów znajdujących się na przyczepkach. W tym wypadku stosuje się materiał o mniejszej powierzchni, a dodatkowo można zastosować także rozwiązania w postaci np. okien z folii bezbarwnej. Szereg rozwiązań w zakresie produkcji plandek daje możliwość przygotowania ich jednak nie tylko dla branży transportowej. Jak się bowiem okazuje, sprawdzają się one też w przydomowych ogrodach, ale i na wodzie.

Szerokie zastosowanie plandek

Renomowani producenci plandek proponują swoim klientom wiele artykułów tego typu. Mogą być one dostosowane do naczep i przyczep, ale też wykonane jako przykrycie na łódź. W połączeniu z dodatkowymi okuciami nierdzewnymi stosowanymi np. do żagli plandeka taka stanowi skuteczną ochronę łodzi i zabezpieczenie jej przed czynnikami zewnętrznymi na czas nieużywania. Plandeki mogą tworzyć również wszelkiego rodzaju kotary i zasłony ze specjalistycznym systemem przesuwnym.

Daje to możliwość zainstalowania plandeki w wielu różnego rodzaju miejscach. Sprawdzi się ona doskonale jako kompletna zabudowa do altanek znajdujących się w przydomowych ogrodach. Również i w tym wypadku sprawdza się stosowana przez renomowanych producentów plandek folia bezbarwna. Tworzy się z niej ściany takiej zabudowy, co umożliwia odpowiedni dostęp światła zewnętrznego do altany. Plandeki mogą być dodatkowo dopasowane pod względem kolorystycznym, co jest niewątpliwym atutem takiego rozwiązania, jednak taką możliwość personalizacji oferują wyłącznie najlepsze firmy zajmujące się ich produkcją.