Poszczególne rodzaje odzieży roboczej i ochronnej

Materiał partnera
2019-07-22
Odzież robocza

Niektóre zawody wymagają użycia specjalistycznej odzieży roboczej bądź ochronnej. Wynika to z charakterystyki środowiska pracy i zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo osobom wykonującym poszczególne zadania na swoim stanowisku. Warto postawić na odzież pochodzącą ze sprawdzonego sklepu z artykułami BHP, który jest w stanie zaproponować kurtki czy spodnie robocze renomowanych producentów.

Kurtki, bluzy, koszulki

W niełatwym środowisku istotna jest ochrona górnych partii ciała. Z tego względu do najpopularniejszych rodzajów odzieży roboczej zaliczają się wytrzymałe kurtki. Zapewniają doskonałą izolację cieplną, są wytrzymałe i jednocześnie nie ograniczają swobody ruchu, co w przypadku tego typu ubrań jest bardzo ważne. Warto postawić na kurtki robocze z dodatkowymi elementami odblaskowymi – znacząco zwiększa to bezpieczeństwo w trakcie pracy poprzez o wiele lepszą widoczność pracownika ubranego w taką właśnie odzież.

W niektórych zawodach konieczne jest też zastosowanie innych typów odzieży roboczej i ochronnej. Specjalne bluzy w wersjach z kapturem lub bez są wygodnym rozwiązaniem, które pozostaje w pełni funkcjonalne m.in. dzięki systemowi kieszeni. Schowki wykorzystywane np. na przechowywanie okularów czy telefonu ułatwiają dostęp do niezbędnych narzędzi. Tego typu odzież roboczą posiada w swoim asortymencie firma Kris PH, która jest w stanie zaproponować klientom także specjalistyczne koszulki czy świetnie sprawdzające się przy niskich temperaturach polary. Warto zwrócić także uwagę na inne rodzaje profesjonalnych ubrań ochronnych i roboczych – jakie dokładnie?

Kompletny strój do pracy w trudnych warunkach

Oprócz górnych części garderoby roboczej i ochronnej, należy też zadbać o odzież osłaniającą dolne partie ciała. To przede wszystkim spodnie robocze, które dostępne są w renomowanych sklepach z artykułami BHP. Są one produkowane w różnych wariantach: zarówno z krótkimi nogawkami, jak i długimi, a także w formie kombinezonów czy tzw. ogrodniczek. Spodnie robocze mogą posiadać wiele kieszeni i wspomniane już elementy odblaskowe.

Na niektórych stanowiskach pracy osoby realizujące konkretne zadania muszą też zabezpieczyć dłonie. W tym celu konieczny będzie zakup rękawic roboczych, które chronią palce przed uderzeniami i zapewniają jednocześnie komfort termiczny. Warto wspomnieć także o specjalistycznej bieliźnie, która jest częścią odzieży roboczej i ochronnej. Doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach pracy, gdzie konieczne jest zastosowanie ubrań gwarantujących optymalną wentylację, ale też izolację cieplną. Zakup zawsze dobrze jest skonsultować ze specjalistami z dobrego sklepu z artykułami BHP, o czym również należy pamiętać.

Opracowanie artykułu:

Kris PH Krzysztof Biedulski

ul. 1 Maja 35, 71-627 Szczecin zachodniopomorskie
e-mail
www