Odzysk surowców wtórnych to istotna część gospodarki i sposób na zmniejszenie wydobycia naturalnych złóż. Jeżeli chcesz wspomóc środowisko naturalne, a jednocześnie zyskać możliwość dodatkowego zarobku, skorzystaj z oferty sprawdzonego skupu złomu. Skorzystaj z porad doświadczonego specjalisty z firmy Scholz Polska i pozbądź się zalegających odpadów żelaznych oraz metali kolorowych.

Metale kolorowe – skup złomu

Skup surowców wtórnych jest miejscem, w którym można sprzedać niepotrzebny, często zalegający złom. Wydobycie rudy metalu pochłania olbrzymie ilości wody, zaś ich powtórne przetwarzanie jest działaniem w pełni proekologicznym, chroniącym środowisko naturalne. Trzeba również pamiętać, że metale należą do nieodnawialnych surowców, więc w przyszłości może ich zabraknąć. Metalowe kolorowe oraz ich nieżelazne stopy są bardzo dobrze wyceniane przez punkty skupu złomu. Jak wskazuje ekspert ze Scholz Polska, największą popularnością cieszą się mosiądz, miedź, aluminium i cynk. Nieco tańsze, aczkolwiek łatwiej dostępne, są odpady aluminiowe, które obejmują puszki po napojach, blachy, odlewy czy felgi samochodowe. Ceny skupu aluminium wahają się w granicach 4 do 8 zł za kg, co podczas sprzedaży metali pozwala dołożyć do domowego budżetu sporą kwotę.

Sprzedaż miedzi w skupie złomu

Jednym z najpopularniejszych odpadów sprzedawanych w skupach złomu jest miedź. Wykorzystywana do produkcji armatury sanitarnej, instalacji elektrycznych, blach, rynien, jest wyceniana w granicach 25 - 30 zł za kg. Specjalista ze Scholz Polska wskazuje, że nieco tańszymi elementami są kable i przewody, niemniej ich szeroka dostępność rekompensuje niższe ceny w skupie. Klienci mają również możliwość sprzedaży odpadów silników elektrycznych, rozruszników i alternatorów, a także innych przedmiotów domowych. W punktach skupu złomu prowadzonych przez Scholz Polska wszystkie metale kolorowe są poddawane szczegółowej segregacji, która umożliwia ich przygotowanie do właściwego procesu recyklingu.

Biorąc pod uwagę, że złom żelazny i nieżelazny otacza nas ze wszystkich stron, warto rozważyć możliwość przekazania odpadów do odzysku. Bez względu na to czy opróżniasz piwnicę, robisz porządki na działce, czy wymieniasz wyposażenie w zakładzie pracy, możesz zyskać szansę dodatkowego zarobku. Sprawdź ofertę skupu złomu Scholz Polska i oszacuj, ile możesz zarobić na odpadach. Zadbaj o środowisko naturalne i własną kieszeń!