Jak każdy rodzaj urządzenia grzewczego, pompy ciepła bez względu na to czy będzie to instalacja gruntowa, wodna czy powietrzna wymaga opracowania technicznego pod indywidualne potrzeby danego budynku. W firmie Pro-Max możesz liczyć nie tylko na projekt pompy ciepła, ale też budowę instalacji i jej serwisowanie. Na co trzeba zwrócić uwagę projektując ten typ instalacji użytkowej?

Czym są pompy ciepła?

Do ogrzewania domów zwykle wykorzystuje się systemy grzewcze zasilane gazem, olejem, elektrycznością bądź paliwami stałymi. Jak wyjaśnia nam ekspert z Pro-Max z Wrocławia:

Specjalnym rodzajem instalacji służącej ogrzewaniu budynków i uzyskiwania ciepłej wody użytkowej są pompy ciepła. W przeciwieństwie do zwykłych rozwiązań te nie produkują energii, gdyż pracują dzięki wykorzystaniu energii zgromadzonej w środowisku naturalnym, a dokładniej w gruncie, wodzie czy też powietrza. Instalacja pomp ciepła niweluje konieczność posiadania kotłowni, składu opału, konieczności zagospodarowania miejsca składowanie odpadów pochodzących z instalacji.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania instalacji pomp ciepła?

Jak podkreśla nasz rozmówca z firmy Pro-Max, która w temacie instalacji ekologicznego ogrzewania specjalizuje się od 2010 roku, aby korzystać z omawianego systemu, trzeba go zaplanować tak, by jego moc pozwalała sprostać potrzebom całego obiektu budowlanego. Specjaliści ze wspomnianej firmy zwracają uwagę na fakt, że nie jest to do końca darmowa energia, choć łącząc ją z panelami fotowoltaicznymi, może się taką stać. Do poprawnego działania potrzebuje ona prądu do podtrzymania pracy systemu. Z każdego 1 kW energii elektrycznej, którą zużyje pompa, można uzyskać nawet do 5 kW zielonej energii. Technicy z od 2010 informują, że w projekcie pompy ciepła muszą znaleźć się obliczenia co do zapotrzebowania na ciepło do celów CO i CWU, dobrać trzeba typ, moc pompy oraz wszelkie komponenty instalacji pozwalające na właściwe funkcjonowanie systemu.

Co oferuje firma Pro-Max?

Pro-Max specjalizuje się w realizacji inwestycji z zakresu systemów grzewczych oraz sanitarnych w budownictwie jedno- i wielorodzinnym. Oferuje nie tylko montaż pomp ciepła, ale także usługi, takie jak wentylacja/rekuperacja, montaż stacji uzdatniania wody, przyłącza do budynku, montaż pieców gazowych, instalacje grzewcze i sanitarne. Firma wyróżnia się doświadczeniem, profesjonalizmem, wysoką jakością i kompleksową realizacją. Jest autoryzowanym partnerem firmy Viessmann. Oferuje również usługi związane z fotowoltaiką, certyfikatem energetycznym i zmiękczaczami do wody.