Palety drewniane to najbardziej znane i najczęściej używane platformy. Wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Służą przede wszystkim do transportu oraz magazynowania towarów. Na paletach można układać różnego rodzaju produkty, ważne jest, by tylko rozłożyć je równomiernie, z uwzględnieniem ich pakowności. Produkcją, sprzedażą oraz skupem palet drewnianych zajmuje się Henryk Gołąb Wyroby z Drewna Skup i Sprzedaż z Biłograju.

Jak powstają drewniane palety?

Pierwszym krokiem jest pozyskanie odpowiedniego drewna, które może pochodzić zarówno z drzew iglastych, jak i liściastych i podzieleniu go na stosy. Kolejno rozpoczyna się proces jego suszenia, który odbywa się w specjalnych komorach suszarniczych. Tak przygotowane drewno jest przycinane do odpowiednich rozmiarów i przy pomocy specjalnych maszyn zbijane w palety. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie platform przed szkodnikami, tzw. fumigacja.

Produkcją palet przemysłowych, palet budowlanych na zamówienie, skrzyniopalet, europalet oraz wyrobów z drewna zajmuje się firma Henryk Gołąb Wyroby z Drewna Skup i Sprzedaż, której oferta została dodatkowo poszerzona o więźbę dachową.

Zalety palet drewnianych

Palety drewniane mają wiele zalet, dlatego są tak często wykorzystywanie nie tylko w przemyśle, ale także w codziennym życiu. Ich najważniejsze walory to:

  • niska cena w porównaniu do plastikowych platform,
  • łatwość w naprawie –  często wystarczy wymienić tylko jedną uszkodzoną deskę,
  • brak szkodliwego działania na środowisko, bo palety drewniane składają się z polimerów naturalne występujących w przyrodzie,
  • można w łatwy sposób zrobić z nich łóżko, stolik, półki, regały oraz inne meble, tworząc w pomieszczeniach niepowtarzalny klimat,
  • szerokie zastosowanie, między innymi w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, motoryzacyjnym,
  • możliwość wykonania w różnych rozmiarach, w zależności od potrzeb,
  • wytrzymałość – zbita konstrukcja sprawia, że deski są odporne nawet na bardzo duże obciążenia.

Tanie i bardzo wytrzymałe konstrukcje z drewna, o każdym profilu zastosowania oferuje wymieniona wyżej firma, prowadząca także skup palet drewnianych.

Dlaczego warto skorzystać z usług producenta palet Henryka Gołąb?

Henryk Gołąb Wyroby z Drewna Skup i Sprzedaż to doświadczona i rzetelna firma, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Produkuje bardzo wytrzymałe palety przemysłowe w konkurencyjnych cenach. Wykonuje konstrukcje na zamówienie o każdym profilu zastosowania. W razie potrzeby magazynuje wyprodukowane dla klienta wyroby.