Profesjonalne aparatura pomiarowa

Materiał partnera
2019-05-25
wiele urządzeń pomiarowych

Choć często nie bierze się tego pod uwagę i nie zawsze o tym myśli, sprawne funkcjonowanie zdecydowanej większości instalacji niezbędnych do komfortowego życia, możliwe jest dzięki zaawansowanej technicznie aparaturze kontrolno-pomiarowej. Mowa tu przede wszystkim o instalacji gazowej i instalacjach sanitarnych. To dzięki tym na pozór niewielkim urządzeniom możliwe jest zebranie niezwykle precyzyjnych odczytów. Czym muszą charakteryzować się takie przyrządy?

Środowisko pracy

Powiedzenie, że aparatura kontrolno-pomiarowa powinna charakteryzować się najwyższą jakością, jest zdecydowanie zbyt ogólne. Dlaczego? Otóż dlatego, że w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę często bardzo agresywne środowisko, w którym urządzenia te muszą wykonywać swoją pracę. O czym konkretnie mowa? Aparatura tego typu najczęściej ma bezpośredni kontakt z gazami oraz cieczami. W zależności od miejsca zastosowania ciecz może cechować się wysoką temperaturą, ogromnym ciśnieniem lub reaktywnością chemiczną. Dlatego właśnie do skonstruowania przyrządów kontrolnych używa się specjalistycznych stopów stali odpornych m.in. na korozję. Jedynie takie rozwiązanie jest w stanie zapewnić długą żywotność i bezbłędne pomiary.

Urządzenia kontrolno-pomiarowe nie są oczywiście dostępne w każdym sklepie. Aby stać się ich posiadaczem, warto zwrócić się z zapytaniem do najbardziej renomowanych, specjalistycznie wyposażonych firm. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Zach Metalchem, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim inwestorom, zarówno tym indywidualnym, jak i biznesowym, kompleksowe wsparcie w zakresie najnowocześniejszych rozwiązań pomiarowych. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na rzetelne i profesjonalne doradztwo. Co konkretnie znajduje się w ofercie specjalistów?

Szeroki asortyment

Najlepiej zorganizowane firmy słyną przede wszystkim z niezwykle rozbudowanej oferty asortymentowej. Tak dzieje się i w tym przypadku. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć m.in. na łatwy dostęp do sygnalizatorów poziomu cieczy w wielu odmianach. Mowa tu o sygnalizatorach pływakowych, ultradźwiękowych, wibracyjnych i pojemnościowych. Nie można także nie wspomnieć o wirnikowych, konduktometrycznych oraz przechyłowych sygnalizatorach poziomu materiałów sypkich. W ofercie znajdują się także mierniki, sygnalizatory i regulatory przepływu gazów.

Na szczególną uwagę zasługuje rodzina mierników przenośnych, dzięki której można dokonać precyzyjnych odczytów tlenu, wilgotności, czy ilości dwutlenku węgla. Oferta skierowana jest do wielu przedsiębiorstw, choć najczęściej korzystają z nich branże spożywcza oraz chemiczna.

Opracowanie artykułu:

"Zach Metalchem" Sp. z o.o.

ul. Chorzowska 44C, 44-100 Gliwice śląskie
e-mail
www