Przemysł petrochemiczny, chemiczny i energetyczny na co dzień wykorzystują wiele różnych aparatur i urządzeń ciśnieniowych. Firma Mezap specjalizuje się w budowie oraz remontach tego rodzaju produktów. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Puławach, i posiada wszystkie niezbędne uprawnienia nadawane między innymi przez polski Urząd Dozoru Technicznego.

Aparatura dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego i energetycznego

Specjalistyczną aparaturę dla branży chemicznej, petrochemicznej, i energetycznej można inaczej nazwać przemysłowymi urządzeniami ciśnieniowymi. Dokładniej mówiąc, chodzi o zbiorniki, reaktory, wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe, kolumny, obudowy filtrów, kotły, a także wiele innych.Wszystkie te produkty wykonywane są na specjalne zamówienie klienta, zgodnie z jego wytycznymi. Podlegają one kontroli strony trzeciej takiej jak różnego rodzaju instytucje niezależne od producenta czy klienta. Konieczne jest sprawdzenie ich z aktualnymi normami i przepisami.  

Do produkcji specjalistycznych urządzeń dla przemysłu wykorzystuje się głównie stale nisko i wysokostopowe, a także aluminium, nikiel, i tytan. Oczywiście przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją takich produktów musi prowadzić także prace spawalnicze wielu  gatunków stali.Warto wspomnień, że tego typu aparatury nie dzieli się pod względem dziedzin przemysłu, dla którego są wykonane. Dzielą się one raczej ze względu na budowę i np. zbiornik można wykorzystać zarówno w przemyśle energetycznym, jak i petrochemicznym.

Wykonawstwo i remonty urządzeń ciśnieniowych z firmą Mezap

Realizujemy wiele skomplikowanych i nietypowych zamówień dla naszych klientów na podstawie dostarczonej przez nich dokumentacji technicznej.

– mówi jeden z pracowników firmy Mezap.

Przedsiębiorstwo działa na rynku już od 1963 roku, a w obecnej formie od 2005 roku, oferując najwyższej jakości produkty zarówno dla klientów krajowych, jak i zagranicznych.

Wszystkie zamówienia realizowane są z najwyższą starannością i zachowaniem  umówionych terminów.