Wiele osób posiada niepotrzebne metalowe przedmioty i sprzęty czy nieużywane urządzenia, które zajmują miejsce. Uszkodzona kosiarka do trawy czy stara mosiężna lampa często zalegają piwnice i garaże. Niektóre z nich stanowią ponadto zagrożenie dla środowiska i nie mogą być wyrzucone do żółtych pojemników na odpady. Jakie metale przyjmują skupy złomu? Czy akumulatory można oddać na złom? Sprawdź ofertę skupu złomu Jar-Kor.

Jakie metale możesz sprzedać w punkcie skupu złomu?

Skupy złomu, takie jak Jar-Kor zajmują się odpłatnym odbiorem odpadów stalowych i żeliwnych oraz metali kolorowych. Punkty takie przyjmują zarówno duże elementy rozbiórkowe, jak i drobne pozostałości poprodukcyjne w postaci wiórów czy opiłków. Do skupu złomu można oddać także stare lodówki, pralki czy zużyty sprzęt ogrodowy oraz metalowe narzędzia. Cena uzyskiwana w skupie złomu uzależniona jest od rodzaju metalu. Najniższa dotyczy odpadów żeliwnych i stalowych, ale już kilkakrotnie wyższą skupy oferują za stal nierdzewną, aluminium, cynk i ołów. Znaczący wzrost wartości odnosi się do złomu mosiężnego i z brązu. Natomiast najwyższą cenę uzyskasz za elementy wykonane z czystej miedzi oraz węgliku spiekanego.

Zużyte akumulatory to niebezpieczeństwo dla środowiska

Zużyte akumulatory należą do odpadów zagrażających bezpieczeństwu środowiska naturalnego. Obowiązujące przepisy w postaci Ustawy o bateriach i akumulatorach z 2009 roku zabraniają wyrzucania ich na wysypiska. Muszą być składowane i poddawane recyklingowi. Dlatego aby pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, najlepiej skorzystać z usług firmy, która oferuje skup akumulatorów. Popularne akumulatory samochodowe zawierają obok elektrolitu w postaci kwasu siarkowego duże ilości ołowiu, który działa bardzo toksycznie na organizmy wodne. Natomiast te stosowane w telefonach komórkowych, laptopach i elektronarzędziach znaczne ilości kadmu i niklu.  

Dlaczego warto wybrać skup złomu Jar-Kor?

Skup złomu Jar-Kor prowadzony przez Jarosława Korcza zlokalizowany jest w Jasinie niedaleko Swarzędza w województwie wielkopolskim. Firma zajmuje się odpłatnym odbiorem elementów stalowych i żeliwnych. Skupuje również złom miedziany i stopy zawierające miedź, takie jak mosiądz i brąz oraz aluminium, cynk, ołów czy nikiel. Skup złomu Jar-Kor świadczy usługi dla klientów indywidualnych oraz firmowych. Przedsiębiorstwo Jarosława Korcza odbiera także złom spod wskazanego adresu, a przy dużych ilościach złomowanych materiałów obsługuje klientów z całej Polski. Jar-Kor zajmuje się także skupem makulatury oraz akumulatorów  kwasowych, żelowych i alkalicznych, a także butli gazowych, gaśnic, silników samochodowych, rozruszników i alternatorów.