Koparki to maszyny wykorzystywane w branży budowlanej do ciężkich robót ziemnych. W ofercie przedsiębiorstwa Totex znajdziesz wiele rodzajów sprzętów do zastosowań przemysłowych, które różnią się między sobą kształtem, rozmiarem i funkcjonalnością. Poznaj podstawowe sposoby eksploatacji koparek oraz klasyfikację tych uniwersalnych maszyn przemysłowych.

Koparki i koparko-ładowarki – zakres zastosowań

Koparki są wykorzystywane w pracach budowlanych wymagających wykonania wykopów na dużą skalę. Wydajne i wytrzymałe mogą być wykorzystane do kopania fundamentów i otworów w ziemi, podnoszenia ciężkich odpadów, wykonania prac wydobywczych czy przepychania materiałów. Podstawowymi parametrami definiującymi koparkę moc przekierowana na łychę, zdolności załadunkowe oraz zdolność do poruszania się w trudnym terenie.

Rodzaje koparek – poznaj ofertę Totex

Większość koparek występujących na rynku wykorzystuje podwozie gąsienicowe.

Koparka gąsienicowa charakteryzuje się doskonałymi właściwościami trakcyjnymi – o wiele lepszymi niż maszyny kołowe. Szczególnym zainteresowaniem wśród Klientów cieszą się koparki KOMATSU, które zostały zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi

- wyjaśnia pracownik Totex.

Jeżeli potrzebujesz pojazdu, który wjedzie na każdy plac budowy, napęd gąsienicowy jest najlepszym wyborem.  Dzięki temu, że całkowity ciężar jest rozłożony równomiernie na dużą powierzchnię jezdną, nacisk punktowy jest zmniejszony, a przyczepność maszyny do podłoża – zwiększona. Takie właściwości sprawiają, że koparki gąsienicowe mogą być użytkowane zarówno na terenach bagnistych, jak i pustynnych. Co więcej, nie ma obawy, że wpadną w poślizg. W miastach i na niewielkich placach budowy świetnie sprawdzą się minikoparki przeznaczone, dzięki którym można dostać się do trudno dostępnych miejsc. Jeżeli potrzebujesz uniwersalnego sprzętu budowlanego, ale masz wątpliwości odnośnie do właściwości technicznych, skorzystaj z porad eksperta z Totex.