Uzdatnianie sprężonego powietrza, które obecnie jest wykorzystywane w przemyśle na szeroką skalę w różnych procesach technologicznych, oznacza poprawianie jego jakości. Do uzdatniania sprężonego powietrza służą separatory cyklonowe, filtry sieciowe, spusty kondensatu oraz osuszacze ziębnicze i adsorpcyjne. Szeroką paletę takich urządzeń oferuje godna polecenia firma Spirum z Krakowa.

Co dokładnie zawiera oferta firmy Spirum?

Autoryzowany dostawca urządzeń do uzdatniania sprężonego powietrza, firma Spirum, oferuje między innymi:

  • osuszacze adsorpcyjne – służą do osuszania powietrza z zawartej w nim wilgoci, najczęściej składają się z dwóch zbiorników, wypełnionych sorbentem, gdy jeden z nich pracuje, drugi jest regenerowany,

  • filtry sprężonego powietrza – to urządzenia ciśnieniowe, przeznaczone do usuwania z powietrza różnego rodzaju zanieczyszczeń, wyróżniamy filtry wstępne, dokładne węglowe, sterylne itp.,

  • separatory wody i oleju – mają za zadanie oddzielić olej i wodę przy pomocy separacji grawitacyjnej i filtrów, te proponowane przez wymienioną wyżej firmę, charakteryzują się długą żywotnością i niskimi kosztami serwisowania,

  • spusty kondensatu – sprężone powietrze zawiera duże ilości pary wodnej, która po skropleniu zamienia się w mieszaninę zwaną kondensatem, która musi być odprowadzona z układu na zewnątrz.

Dlaczego firma Spirum jest godna polecenia?

Przedstawiciel Spirum autoryzowanego dostawcy urządzeń do uzdatniania sprężonego powietrza tak opowiada o działalności firmy:

Jesteśmy przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem w branży sprężonego powietrza. Mamy odpowiednie umiejętności podparte licznymi szkoleniami. Oferowane przez nas narzędzia pochodzą od sprawdzonych europejskich producentów. Klient zawsze może liczyć na nasze wsparcie, gdyż chętnie służymy swoją wiedzą, pomagając w doborze optymalnego rozwiązania.

Dlaczego uzdatnianie sprężonego powietrza jest tak ważne?

Powietrze do kompresora pobierane jest bezpośrednio z otoczenia, co oznacza, że pełne jest zanieczyszczeń oraz drobinek wody. Na skutek procesów zachodzących w kompresorze dodatkowo zwiększa się nieczystość i wilgotność tego gazu. Jeśli w takim stanie dostanie się on do układu pneumatycznego, może wywołać wiele szkód oraz przyspieszyć zużywanie się elementów, a nawet doprowadzić do korozji. Dlatego, by proces produkcji mógł przebiegać sprawnie i bez zakłóceń, należy podchodzić rozważnie do uzdatniania sprężonego powietrza.