Palety to jedne z najpopularniejszych opakowań – doskonale sprawdzają się zarówno przy transporcie różnego typu towarów, jak i podczas prac magazynowych. Są wytrzymałe, mają dostosowane do wózków widłowych wymiary i stanowią idealne zabezpieczenie dla transportowanych na nich artykułów. Nic więc dziwnego, że ich popularność wciąż rośnie i wiele firm oferuje ich skup. Sprawdź, jakie są warunki takiej transakcji.

Jakie palety można sprzedać?

Jeśli posiadasz na sprzedaż palety, to świetnie się składa, ponieważ na rynku istnieją firmy, oferujące skup i sprzedaż różnego typu palet i nadstawek paletowych. Nadmiarowe palety możesz sprzedaż nawet bez wychodzenia z domu – niektóre firmy oferują skup palet, a także złomu paletowego z odbiorem od klienta. Co więcej, jeśli chcesz wymienić używane, a nawet lekko uszkodzone palety na nowe, również jest taka możliwość. Często z możliwości tej korzystają klienci, którzy na skutek zmian w działaniu firmy (na przykład zakupu innego rodzaju wózków transportowych) potrzebują palet o innych wymiarach niż te, które obecnie mają na stanie.

Firmy zajmujące się skupem palet odkupują palety drewniane w różnych wymiarach, na przykład:

  • palety drewniane EUR EPAL, EPAL/EPAL, EUR/UIC,
  • palety przemysłowe 800 x 1200 mm,
  • palety przemysłowe 1000 x 1200 mm,
  • nadstawki paletowe 800 x 1200 mm,
  • nadstawki paletowe 600 x 800 mm.

Co z uszkodzonymi paletami?

Uszkodzone palety nie spełniają już dobrze swojej podstawowej funkcji – nie mogą należycie ochraniać towarów i stwarzają ryzyko niebezpiecznych wypadków podczas czynności transportowych lub magazynowych. Do uszkodzeń palet dochodzi dość często – są to opakowania mocno eksploatowane. Wielu przedsiębiorców zastanawia się wtedy, co można zrobić z uszkodzonymi paletami – czy nadają się one do naprawy, czy niestety trzeba będzie je wpisać w straty?

Na szczęście firmy specjalizujące się w skupie i sprzedaży palet drewnianych, takie jak firma Liderpal, oferują także ich naprawę. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tego rozwiązania, pamiętaj jednak, że firmy wykonujące takie naprawy muszą posiadać licencję EPAL NR-438!

Jeśli paleta została uszkodzona w sposób uniemożliwiający jej naprawę, zawsze możesz odsprzedać ją w skupie, który przyjmuje także uszkodzone palety oraz tak zwany złom paletowy – części uszkodzonych palet, które nie sprawdza się już w funkcji transportowej. Taki recykling to rozwiązanie opłacalne nie tylko z finansowego punktu widzenia – wybierając sprzedaż uszkodzonych opakowań, dbasz także o naszą planetę!