Obecnie coraz więcej przedsiębiorstw nie skupia się tylko i wyłącznie na prowadzeniu jednej działalności, tylko z powodzeniem łączy ze sobą kilka specjalności. Jednym z nich jest Bałuszyński Recykling z Boguchwałowa. Firma trudni się skupem i sprzedażą surowców wtórnych oraz prowadzi profesjonalną stację demontażu samochodów. Dodatkowo zajmuje się sprzedażą pełnowartościowych części, uzyskanych podczas rozbiórki pojazdów przeznaczonych do kasacji.

Co można sprzedać na skupie złomu?

Do skupu złomu Bałuszyński Recykling można przywieźć metale kolorowe, takie jak: aluminium, miedź, mosiądz i ołów. Odpady produkcyjne, jak i pełnowartościowe przedmioty. Firma oferuje atrakcyjne warunki cenowe, które dla każdego klienta ustala indywidualnie, a osoby z większą ilością odpadów mogą negocjować ceny. Troska o środowisko naturalne powinna być sprawą priorytetową każdego z nas. Dlatego warto, a nawet trzeba korzystać z usług firm zajmujących się skupem metali i nie tylko, by nadać im drugie życie, a tym samym ograniczyć zanieczyszczenie naszej planety.

Profesjonalna stacja demontażu

Demontaż pojazdów powinien odbywać się w sposób jak najbardziej bezpieczny dla środowiska. Można go podzielić na kilka etapów:

  • ocena stanu technicznego pojazdu i określenie, które podzespoły nadają się do dalszego użytku,

  • demontaż akumulatora i innych elementów uznawanych za niebezpieczne,

  • usuwanie szkodliwych substancji jak paliwo i płyny eksploatacyjne,

  • dzielenie pojazdu na dwie części: przeznaczone do recyklingu i te, które trafią do odsprzedaży.

Stacja demontażu samochodów Bałuszyński Recykling przyjmuje pojazdy wszystkich marek, niezależnie od stopnia zniszczenia. Po zakończeniu usługi klienci otrzymują zaświadczenie o demontażu pojazdu, poświadczające pozbycie się auta w sposób zgodny z prawem.

Dlaczego złomowanie pojazdu jest często bardziej opłacalne niż jego sprzedaż?

Sprzedaż zwłaszcza starego i wysłużonego samochodu nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze dużo osób woli kupować młode auta, które posłużą bezawaryjnie przynajmniej przez kilka lat. Po drugie, jeżeli już znajdzie się kupiec, to będzie on z pewnością mocno zbijał cenę pojazdu, sugerując się jego wyglądem i wiekiem. Dlatego bardzo często, zwłaszcza w przypadku starych samochodów usługa auto złomu jest bardziej opłacalna niż sprzedaż. To korzystna opcja także wtedy, gdy zależy nam na szybkim pozbyciu się samochodu, ponieważ na stacji demontażu dostaniemy pieniądze od ręki.