Opakowania tekturowe cieszą się dużym uznaniem w wielu dziedzinach przemysłu. Ułatwiają one również realizację zadań w życiu codziennym, o czym z pewnością przekonał się każdy, kto musiał zorganizować przeprowadzkę. Jako że kartony występują w wielu kształtach i rozmiarach, bez trudu można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Szeroki wybór tego typu opakowań oraz dodatkowych akcesoriów gwarantuje przedsiębiorstwo Kartomika z siedzibą w miejscowości Pniewy.

Jakie są główne zalety opakowań tekturowych?

Opakowania tekturowe ze względu na swe parametry są niezastąpione w transporcie zbiorczym rozmaitych artykułów. Jako że, doskonale chronią one przed czynnikami zewnętrznymi, umieszcza się w nich zarówno produkty spożywcze, szkło, jak i kosmetyki, meble czy wyroby elektroniczne. Produkcja tego typu opakowań nie pociąga za sobą dużych kosztów, a ponadto doskonale wpisuje się w ekologiczne trendy. Pudełka bazują bowiem na naturalnych surowcach, które pochodzą z procesu recyklingu. Przyjazne środowisku artykuły nie stwarzają żadnych problemów z umieszczeniem na nich nadruków. Mogą mieć one charakter informacyjny lub też pełnić funkcję marketingową. Jak podkreśla przedstawiciel przedsiębiorstwa Kartomika specjalizującego się w produkcji i sprzedaży opakowań z tektury:

Spośród wielu materiałów opakowaniowych największą popularnością cieszą się wyroby z tektury falistej. Nie straszne im promieniowanie UV czy urazy mechaniczne, przez co zapewniają bezpieczną osłonę niemalże każdego produktu. Zbudowane są one z kilku warstw papieru-zewnętrznych gładkich arkuszy oraz tzw. fali, która określa grubość kartonu, a co za tym idzie, wpływa na jego właściwości wytrzymałościowe.

Opakowania tekturowe szyte na miarę potrzeb

Przedsiębiorstwo Kartomika, które dysponuje zaawansowanym zapleczem sprzętowym, może nadać opakowaniom dowolny kształt, rozmiar oraz kolor. Bez względu na to, czy przedmiot zamówienia stanowią pudła wysuwane, czy klapowe, możemy liczyć na wyroby spełniające nasze wszelkie oczekiwania jakościowe. Powyższa firma chętnie podejmie się również realizacji niestandardowych zleceń. Kadra podmiotu podczas projektowania kartonów ekologicznych, dobiera odpowiedni surowiec biorąc pod uwagę między innymi przeznaczenie pudełka, a także sposób jego składowania bądź transportowania.

W ofercie przedsiębiorstwa Kartomika odnajdziemy również elementy podnoszące funkcjonalność opakowań. Należą do nich kratownice i przekładki, które umieszczone wewnątrz paczek oddzielają towary narażone na obicie bądź zarysowania. Chronią one ponadto artykuły przed czynniki atmosferycznymi oraz wszelkimi zabrudzeniami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na parametry transportowanych dóbr.