Spośród palet drewnianych dużą popularnością cieszą się tzw. euro-palety EPAL. Ich zamiennikiem stosowanym powszechnie w branży transportowej są palety przemysłowe. Oba rodzaje można zakupić w firmie Sławomira Kantaka. Jakie są zalety stosowania wspomnianych platform? Czym kierować się przy ich wyborze?

Palety drewniane przemysłowe a europalety EPAL

Cechą charakterystyczną palet drewnianych EPAL jest unifikacja ich wymiarów. Producenci europalet, jak np. firm FHU Sławomira Kantaka, są zmuszeni dostarczać na rynek podstawy o wymiarach 800x1200x144 mm. Przedsiębiorstwo to jako jedno z nielicznych w regionie ma pozwolenie na znakowanie swoich wyrobów znakami EUR i EPAL, które świadczą o dotrzymaniu warunków prawidłowej produkcji. Składają się one z ułożonych wzdłużnie desek blatu oraz trzech płoz rozmieszczonych w poprzek palety, wzmocnionych 78 specjalnymi gwoździami o ściśle ustalonym wzorze. Palety przemysłowe mogą być tworzone z dowolnych wymiarów desek i klocków, a ich nośność może być dobierana ściśle pod potrzeby klienta.

Dlaczego warto zdecydować się na palety przemysłowe?

Ze względu na dowolność produkcji, są one zdecydowanie niższe od palet EPAL, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Jak podkreślają specjaliści, na rynku wykorzystywane są trzy podstawowe rodzaje platform do przemysłu. W podstawowym wydaniu mają one nośność 400 kg, 800 kg oraz 1500 kg, czyli praktycznie są porównywalne do unifikowanych palet EURO. Chcąc mieć pewność, że są one solidnie wykonane, warto wybierać te, posiadające symbol kłosa pszenicy, czyli oznaczenie IPPC — mówiące o wysuszeniu drewna.