Blog Panoramy Firm

Urządzenia do piaskowania i korzyści z procesu

Materiał partnera
2019-07-24
Źródło: gettyimages

Renowacja felg w samochodzie to proces mający na celu przywrócenie felgom dawnego blasku. Metody renowacji felg uzależnione są od tego, czego oczekuje klient oraz w jakim stanie są felgi. Podczas renowacji felg bardzo ważną rolę odgrywa piaskowanie. Piaskowanie felg pozwala na ich dokładne oczyszczenie ze wszelkich znajdujących się na nich zabrudzeń.

Piaskowanie felg

Bez względu na to, jaką metodą będziemy malować felgi podczas ich renowacji, konieczne będzie wykonanie piaskowania. Piaskowanie felg to proces polegający na dokładnym ich oczyszczeniu. W ten sposób pozbywamy się z felg fragmentów starej farby, brudu, rdzy, a nawet resztek płynu hamulcowego. Efektem piaskowania felg jest uzyskanie gładkiej powierzchni, na której znajdzie się lakier. W celu otrzymania jak najlepszego efektu, piaskowaniem powinny zajmować się wyspecjalizowane osoby. Takie znajdziemy w firmie Pia skar z Tończy w województwie Mazowieckim.

Do piaskowania używa się powietrza pod wysokim ciśnieniem, a także drobnego piasku. Wykorzystanie tych dwóch elementów pozwala na uzyskanie niemal idealnego stanu felgi. Piasek wykorzystuje się ze względu na to, że dociera on do wszelkich, nawet trudno dostępnych zakamarków.

W przeciwieństwie do ręcznego czyszczenia felg, piaskowanie jest procesem szybkim i efektywniejszym. Piaskowanie ma także przewagę nad oczyszczaniem chemicznym, podczas którego wykorzystuje się niebezpieczne i żrące substancje.

Urządzenia służące do piaskowania

Za pomocą piaskowania można czyścić nie tylko felgi. W ten sposób da się oczyścić także inne przedmioty wykonane z metalu. Chcąc spróbować własnych sił w piaskowaniu metalowych przedmiotów, możemy zaopatrzyć się we własny sprzęt do piaskowania. Podstawowy pistolet do piaskowania nie jest najkosztowniejszą opcją, jednakże nie posiada on funkcji odzysku ścierniwa. Pistolety wyposażone w taką funkcję są nieco droższe. Pistolety do piaskowania posiadają specjalną końcówkę, którą należy podłączyć do kompresora. Poza tym posiadają zbiornik z dyszą zasysającą. Do niego wsypywany jest piasek. Trzeba liczyć się z tym, że używanie takich pistoletów może nie dać pożądanych efektów, ponieważ nie wytwarzają one dużego ciśnienia.

Gdy zależy nam na porządnym piaskowaniu należy używać piaskarek ciśnieniowych, a najlepiej kabinowych. Piaskarki ciśnieniowe wytwarzają większą moc od pistoletów, co bezpośrednio przekłada się na lepsze efekty piaskowania. Do używania tego typu piaskarek niezbędny jest kompresor o dużej mocy i wydajności. Zaletą tych urządzeń jest mobilność, dzięki czemu piaskowania można dokonywać w dowolnym miejscu.

Piaskarki kabinowe używane są głównie przez specjalistów. Urządzenie to wygląda jak zamknięta skrzynia. Taka budowa piaskarki daje możliwość piaskowania w szczelnej komorze, dzięki czemu jej używanie jest bezpieczne. Zawarty w nich pistolet trzyma się dzięki grubym rękawicom zintegrowanym z urządzeniem.