Przesiewacze pełnią bardzo ważną funkcję na budowie. To dzięki nim możliwe jest rozdzielenie poszczególnych materiałów i sortowanie ich przy pomocy specjalnych sit, które umieszczone są w przesiewaczu. Ów sita charakteryzują się różną wielkością siatki, dzięki czemu z łatwością oddzielają większe części materiałów od mniejszych. Oznacza to, że główną rolę w procesie przesiewania pełnią sita, które muszą posiadać odpowiednie parametry.

Przesiewacze na budowie

Przesiewacze są urządzeniami, bez których ciężko wyobrazić sobie rozdzielanie poszczególnych materiałów na budowie. To dzięki nim można z łatwością oddzielić kruszywo od piasku czy też żwiru. Przesiewanie umożliwia nie tylko dokładne rozdzielenie materiałów, ale także ich późniejsze wykorzystanie w procesie budowy, na przykład do rozrobienia betonu lub zaprawy murarskiej. Proces ten, w przypadku materiałów sypkich dzieli się na kilka etapów i w pierwszej fazie materiał oczyszczany jest z wszelkich zanieczyszczeń. W kolejnym etapie następuje już podział na konkretne frakcje, a materiał podlega podziałowi ze względu na wielkość ziaren. Ostatnia faza ma za zadanie podzielić materiał ze względu na jego wykorzystanie w procesie produkcyjnym.

Dobór sita do przesiewacza 

Istnieje kilka typów sit, które dostosowane są do konkretnego typu materiału. Sito plecione kwadratowe doskonale sprawdza się do przesiewania drobnych oraz średnich materiałów. Natomiast sito z oczkiem prostokątnym przeznaczone jest do przesiewania cząstek podłużnych lub też w przypadku, gdy dopuszczalne są cząstki ponadgabarytowe. Z kolei sita plecione szczelinowe wykorzystuje się w sytuacji, gdy trzeba przesiać produkt wilgotny i kleisty. Warto również wspomnieć, że do przesiewania materiałów gabarytowych oraz średnich zaleca się wykorzystanie sita plecionego typu flat-top.

Producent sit do przesiewaczy

Sita wykorzystywane do procesu przesiewania, muszą być zaprojektowane oraz stworzone z najwyższą dokładnością. Dlatego też warto wybrać sita pochodzące od sprawdzonego producenta, takiego jak Amar Cendrowscy s.c. Firma zajmuje się wykonawstwem sit do przesiewaczy już od wielu lat i w tym czasie zaopatrzyła w swoje produkty przedsiębiorców z różnych sektorów. Jej produkty charakteryzują się dużą żywotnością ze względu na sprawdzone techniki wytwarzania oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Oznacza to, że klient inwestuje w produkt, który będzie cechował się wyjątkową trwałością na długie lata.