Dach to element budynku, który odpowiada za ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jego konstrukcję tworzy więźba dachowa, czyli wykonany z drewna szkielet. Jeśli szukasz firmy, która oferuje usługi tartaczne, a co za tym idzie, sprzedaż różnego rodzaju produktów niezbędnych do budowy dachu, sprawdź Tartak Rybnica Marcin Marzena Wiśniewscy.

Kompleksowa obsługa klientów

Przedsiębiorstwo ma swoją siedzibę we Włocławku, świadcząc usługi tartaczne już od 1996 roku. Tartak Rybnica Marcin Marzena Wiśniewscy posiada duże doświadczenie, dzięki czemu ma wielu zadowolonych klientów, których grono cały czas się poszerza. Firma zajmuje się głównie świadczeniem usług tartacznych oraz sprzedażą elementów drewnianych, w tym więźby dachowej.W ofercie można znaleźć również tarcice, palety, deski szalunkowe oraz łaty. Jednak to nie wszystko. Jak dodaje jeden z pracowników:

Na sprzedaż mamy również drewno opałowe, deski podłogowe i szalunkowe, a także kantówki i krawędziaki. Dysponujemy własnym transportem i możemy dostarczyć zakupiony przez klienta towar w wybrane miejsce. Wszystkie produkty, które oferujemy, są wysokiej jakości, gdyż zawsze zaopatrują nas wyłącznie zaufani dostawcy.

Więźba dachowe

Przedsiębiorstwo, oprócz produktów solidnych i wytrzymałych, zapewnia również fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście do każdej sytuacji. Pracownicy pomogą wybrać odpowiedni artykuł, w tym też więźbę dachową i jej elementy. Tutaj warto wymienić na przykład krokiew, która jest ukośną belką konstrukcji dachu. Układana w rzędy, tworzy górną linię dachu, czyli kalenicę.

Wśród elementów więźby dachowej znaleźć można również jętkę, czyli poziomą belkę, mają za zadanie łączyć pary krokwi. Pełni rolę podpory, zwiększając nośność. Często wykonywana jest z desek, obustronnie przybitych do krokwi. Innymi produktami są też kleszcze, płatew, murłata, wiatrownica oraz zastrzał, czyli ukośna deska wzmacniająca pionowe części konstrukcji.