Usuwanie drzew ze względu na bezpieczeństwo uczestników ruchu, czy domowników to tylko jeden z przykładów, kiedy wykonuje się tego typu prace. Firmy oferujące wycinkę i pielęgnacje świadczą te usługi, kiedy na przykład potrzeba nieco przerzedzić koronę, czy usunąć martwe części drzewa. Powodów jest sporo, sprawdź, na co możesz postawić i kiedy to wybrać!

Wycinka drzew – wykorzystywane metody i rodzaje usuwanych drzew

Zacznijmy od wycinki drzew, bo bez dwóch zdań jest to popularniejszy wybór wśród klientów indywidualnych, ale również zarządów danej miejscowości, czy gminy. Nie raz bowiem konieczne jest usunięcie już starego, może spróchniałego drzewa, które na przykład rośnie przy drodze. Stwarza więc potencjalne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu. Drzewa usuwa się także wtedy, gdy rosną przy torach, parkach i cmentarzach, a ich stan nie należy do najlepszych, co grozi ich samoistnym powaleniem się. Jak dowiedzieliśmy się od pracownika Las-Wood sytuacji jest jednak więcej. Usuwaniem drzew trzeba się bowiem zając również wtedy, kiedy zagrażają liniom wysokiego napięcia, czy tym telekomunikacyjnym.

Jakie rodzaje wycinki świadczą firmy oferujące tego typu usługi? To przede wszystkim wycinka metodą obalania, jedna z najskuteczniejszych, ale przy tym dość prostych. Jednak to nie koniec, bo drzewa usuwa się także przy użyciu podnośnika koszowego, a do tego metodą alpinistyczną. Oczywiście wszystko to zależy od danego przedsiębiorstwa, nie każde oferuje inne metody, nie licząc obalania. Usuwanie drzew obejmuje te rosnące w potencjalnie niebezpiecznych miejscach, ale również, kiedy są to samosiewy lub te zostały już obalone przez wiatr, czyli wiatrołomy. Wiele firm zajmuje się wycinką na bardzo trudnych terenach, na przykład mocno stromych, ale to tylko przykład.

Pielęgnacja drzew – kiedy się ją przeprowadza?

Ścinka drzew to nie wszystko, sporo przedsiębiorstw zajmujących się usuwanie, oferuje także ich pielęgnację. Chodzi tutaj przede wszystkim o cięcia prześwietlające, a więc rozluźnianie korony drzew, co ułatwia ich rozrost, a przy tym zapewnia lepszą przepuszczalność światła. To jednak nie koniec, istnieją także cięcia sanitarne. W tym przypadku wykonuje się na przykład usuwanie chorych gałęzi, czy usuwanie posuszu. Jeśli gałęzie są martwe, także się je usuwa. Ostatnim rodzajem cięć są te techniczne, w tym przypadku wykonuje się usuwanie konarów, które mogą kolidować lub zagrażać infrastrukturze energetycznej. Pielęgnacja drzew to równie ważne zadanie do wykonania, co ich wycinka.