Wyroby gumowe i metalowo-gumowe są wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Wiele branż wykorzystuje określone wyroby gumowe w swoich urządzeniach i liniach produkcyjnych. Na rynku istnieje wiele firm produkujących wyroby gumowe przeznaczone dla przemysłu.

Produkcja wyrobów gumowych

Różnorodne elementy gumowe lub gumowo-metalowe mają wiele form i produkowane są różne ich rodzaje. Takie elementy są wykorzystywane w różnego rodzaju maszynach i produktach końcowych. Producent wyrobów gumowych i gumowo-metalowych GMK Łobez posiada rozbudowany asortyment liczący ponad 400 wyrobów. W ofercie znajdują się między innymi:

  • tuleje,
  • sworznie, przeguby,
  • zderzaki i amortyzatory,
  • sprzęgła,
  • łączniki przelotki,
  • profile gumowe itp.

GMK Łobez wykonuje także bardzo dużo elementów na indywidualne zamówienie. Wszystkie elementy są produkowane z najlepszej jakości surowców. Firma dba o jakość swoich wyrobów i pracuje zgodnie z najnowszymi normami w branży.

Wyroby gumowe i gumowo-metalowe

Tuleje są produkowane w kilku wersjach. Wyprodukowane są z gumy lub z gumy i metalu. Stosowane są różne konfiguracje łączenia tych surowców. Sworznie i przeguby to elementy gumowo-metalowe, które są stosowane głównie w zawieszeniach samochodów, jako końcówki drążków reakcyjnych, wahaczy i resorów. Zderzaki i amortyzatory występują w różnych formach. Najczęściej są to proste odbojniki, przekładki gumowe lub bardziej złożone technologicznie elementy gumowo-metalowe wykonane na specjalne zamówienie. Te wyroby są dostosowane do technologicznych parametrów procesu i maszyny. Sprzęgła to grupa wyrobów, które są jednolitym wyrobem gumowo-metalowym lub elementem gumowym zawierającym wkładkę sprzęgłową. Łączniki jako elementy elastyczne, łączą pracujący podzespół z częścią pozostającą w bezruchu. Łączniki są produkowane w różnych konfiguracjach parametrowych. Mogą mieć różne średnice i wysokości. Przelotki, to elementy, które chronią przewody elektryczne, hydrauliczne, paliwowe i inne przed przetarciami lub innymi uszkodzeniami, które mogą mieć miejsce w otworach przejściowych różnorodnych ram maszyn i urządzeń.

Konstrukcje stalowe

GMK Łobez wykonuje także konstrukcje stalowe różnego rodzaju. Należą do nich stalowe hale, wiaty, kontenery, zadaszenia, palety oraz inne wyroby, które produkuje się za pomocą urządzeń mechanicznych i spawalniczych.

Elementy gumowe i gumowo-metalowe są ważnym elementem w rozwoju wszystkich gałęzi przemysłowych. Bez nich branża motoryzacyjna czy rolnicza nie miałaby szans na dynamiczny rozwój.