Firma INWAP już od wielu lat dostarcza klientom najlepsze i kompletne rozwiązania, jako producent przepompowni ścieków oraz wszelkich urządzeń z sektora wodno-kanalizacyjnego. Wdraża nowoczesne technologie, służy fachowym doradztwem, a także zapewnia wsparcie techniczne. Jedną z jej specjalności jest produkcja pomp do ścieków z rozdrabniaczem. Czym charakteryzują się te urządzenia? Jak wygląda ich praca?

Zasada działania pompy z rozdrabniaczem do ścieków

Warto podkreślić, że ten rodzaj pompy wykorzystywany jest do przepompowywania cieczy zawierających np. odpady organiczne, włókna oraz inne cząstki stałe. Ciecz zostaje wprowadzona do pompy przez ssawkę, a następnie trafia na wirnik, który ma wbudowany rozdrabniacz. I właśnie dzięki niemu wymienione wyżej cząstki zostają rozerwane na mniejsze kawałki, które można bezpiecznie przepompować przez rurę odprowadzającą. Pompy z rozdrabniaczem do ścieków stosowane są np. w  domowych toaletach, hotelach oraz we wszystkich miejscach, gdzie wymagana jest efektywna i niezawodna obróbka cieczy zawierającej duże cząstki stałe.

Najważniejsze elementy pompy z rozdrabniaczem do ścieków

Pompy do rozdrabniania ścieków zbudowane są z kilku kluczowych elementów. Jednym z pierwszych, jaki przychodzi na myśl, jest oczywiście rozdrabniacz, którego zasada działania została pokrótce omówiona powyżej. O inne istotne części zapytaliśmy przedstawiciela firmy INWAP:

Na prawidłowe działanie pompy wpływa wiele czynników. Są to między innymi: silnik, który zapewnia energię do napędu wirnika i rozdrabniacza, czy np. zawory kontrolujące przepływ cieczy wewnątrz urządzenia.

Do ważnych elementów pompy z rozdrabniaczem do ścieków zaliczamy także: wirnik, ssawkę, wypust, a także jej zewnętrzną część, czyli korpus.

Pozostała oferta firmy INWAP

W ofercie producenta domowych i sieciowych przepompowni ścieków firmy INWAP znajdują się także: zawory, zasuwy, szybkozłącza hydrauliczne oraz zbiorniki do pompowni.

Zawory i zasuwy do pompowni są dostępne w różnych typach i rozmiarach. Pierwsze z nich kontrolują ilości wody przepływającej przez rury, zasuwy zaś służą do całkowitego odcięcia przepływu wody w rurze. Szybkozłącza hydrauliczne to elementy łączenia rur, przewodów i węży hydraulicznych. Pozwalają na szybkie i łatwe łączenie oraz rozłączanie różnych części bez potrzeby stosowania narzędzi lub specjalistycznej wiedzy technicznej. Natomiast zbiorniki do pompowni przeznaczone są do przechowywania wody lub innych płynów. Stosuje się je w celu zapewnienia równomiernego i stałego dopływu wody do pomp, a także do magazynowania płynów np. w przypadku nagłej awarii.