Każdy właściciel domu oraz przydomowego podwórka marzy o pięknym ogrodzie, który będzie oazą spokoju i relaksu, a także miejscem do spędzania czasu z bliskimi. Ale aby tak się stało, najpierw konieczne jest przemyślane zaprojektowanie i zaaranżowanie przestrzeni. W Szkółce Drzew i Krzewów Karoliny Wyrzykowskiej znajdziesz zarówno profesjonalne doradztwo, jak i wysokiej jakości sadzonki roślin. A jak stworzyć wyjątkowy ogród? Podpowiadamy.

Iglaki i żywopłoty

Chociaż większość osób wybierając rośliny do ogrodu, zwraca uwagę na ich walory estetyczne i ozdobne, mają one także wiele innych właściwości oraz zalet. Otóż rośliny produkują tlen i oczyszczają powietrze, a więc poprawiają mikroklimat. Wpływają na nasze zmysły w sposób relaksujący i wyciszający. Natomiast niektóre rodzaje można określić mianem użytkowych, czyli dających nam bezpośrednie korzyści, jak np. owoce. Ważną zaletą roślin jest także ich funkcja osłaniająca. Właśnie w tym celu niezbędne są iglaki lub żywopłoty sprzedawane w legnickiej Szkółce Drzew i Krzewów Karoliny Wyrzykowskiej. W zależności od własnych upodobań i efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz postawić na klasykę, czyli tuje lub krzewy prezentujące się nieco bardziej ozdobnie. Szkółka posiada w swoim asortymencie tuje Szmaragd, Brabant, Danica oraz Mirjam. Natomiast jeśli chodzi o krzewy, możesz wybrać: forsycję, ligustr, ognik lub pęcherznicę.

Rośliny ozdobne

W ramach roślin ozdobnych w ogrodzie możesz zasadzić piękne, wielokolorowe kwiaty, ale też krzewy, takie jak np. wspomniane powyżej, które pełnią funkcje praktyczne i dekoracyjne. W tej kategorii wybór jest naprawdę ogromny. Trzeba jednak zwrócić uwagę na warunki uprawy, a więc przede wszystkim – rodzaj gleby, nasłonecznienie, temperaturę i opady w danym regionie oraz sąsiedztwo innych roślin. Na podstawie tych informacji stworzysz zachwycające rabaty i aranżacje kwiatowe.

Przydomowy sad

Jako piękne, a jednocześnie praktyczne dopełnienie ogrodu doskonale sprawdzi się przydomowy sad. Drzewka owocowe nie tylko prześlicznie kwitną, ale też zapewniają domownikom świeże, smaczne i pozbawione chemicznych oprysków owoce. Znajdująca się w Legnicy Szkółka Drzew i Krzewów Karoliny Wyrzykowskiej oferuje bogatą ofertę drzewek i krzewów owocowych. Znajdziesz tam wiele różnych odmian: jabłoni, grusz, śliwek, czereśni, wiśni, moreli czy borówek. Co więcej, szkółka proponuje gatunki standardowe, karłowe, a także kolumnowe. Wszystkie drzewka oraz sadzonki są uprawiane i pielęgnowane z największą starannością, tak by były zdrowe oraz zapewniały dorodne plony.