Dla wielu osób poszukiwania prezentów są wyjątkowo frustrujące. Znalezienie upominku odpowiedniego na daną okazję, a co najważniejsze, takiego, który spodoba się osobie obdarowywanej stanowi prawdziwe wyzwanie. W ostatnich czasach coraz więcej osób zamiast oklepanych propozycji wybiera te oryginalne i kreatywne. Jednym z właśnie takich upominków są zestawy do malowania po numerach. Komu i dlaczego warto je podarować? Podpowiadamy!

Prezent na każdą okazję

Prezenty tematyczne, na poszczególne okazje są ciekawe i bardziej spersonalizowane, ale niestety ich znalezienie zazwyczaj jest trudne. Właśnie dlatego upominki uniwersalne, które można podarować niezależnie od okazji, cieszą się dużą popularnością i są bardzo chętnie wybierane. Wbrew pozorom nie są to jedynie klasyczne propozycje, takie jak kubek, skarpetki czy rękawiczki. Na rynku dostępne jest również wiele oryginalnych i kreatywnych podarunków idealnych na każdą okazję. Do takich upominków z pewnością można zaliczyć zestawy do malowania po numerach oferowane przez sklep internetowy IPicasso.

Obrazy do samodzielnego malowania sprawdzą się na: urodziny, święta Bożego Narodzenia, Mikołajki, Dzień Matki lub Ojca oraz Dzień Babci bądź Dziadka, a nawet na rocznicę ślubu. Ponadto jest to doskonały prezent nie tylko na wszystkie okazje, ale też dla każdego, niezależnie od wieku. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór oraz stopień jego skomplikowania.

Relaks i rozwijanie kreatywności

Nie od dziś wiadomo, że zajęcia artystyczne rozwijają naszą kreatywność oraz stymulują pracę mózgu. Malowanie pozytywnie wpływa na koncentrację, koordynację i integrację sensoryczną, aktywuje mózg, rozwija kreatywność oraz zmysł estetyczny. Co więcej, pozwala nam na oderwanie się od natłoku codziennych obowiązków. Zajmując się malowaniem po numerach, możemy się wyciszyć i zrelaksować. A to wszystko sprawia, że zestaw do malowania jest doskonałym prezentem i aktywnością zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów. Warto też podkreślić, że malowanie po numerach można realizować z drugą połówką, a nawet z całą rodziną, dzięki czemu jest to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu.

Odkryj w sobie artystę

Profesjonalne malowanie wymaga przede wszystkim zmysłu estetycznego oraz pewnych umiejętności, związanych m.in. ze stosowaniem odpowiednich technik malarskich czy dobieraniem kolorów i ich cieniowaniem. Nie każdy ma czas, ochotę lub predyspozycje, aby się tego nauczyć. Tymczasem zestawy do malowania po numerach sprawiają, że wszyscy, niezależnie od posiadanych umiejętności, mogą cieszyć się własnoręcznie namalowanymi, pięknymi obrazami. Wystarczy zaopatrzyć się w wybrany wzór oraz krok po kroku postępować zgodnie z instrukcją. To uproszczona wersja tworzenia obrazów, ale kto wie, może ten ciekawy prezent obudzi w obdarowanym pasję do malowania!