Nauka pływania jest dla każdego i nie ma określenia wiekowego. Trudniej jest natomiast posiąść umiejętność poruszania na powierzchni wody samemu niż z pomocą trenera. Instruktor uczy podstaw, czyli układania ciała na wodzie, oddychania i poruszania kończynami. Pokazuje wszystkie techniki i style pływackie oraz koryguje błędy, jakie na początku popełnia każdy nowicjusz.

Dlaczego warto nauczyć się pływać w dojrzałym wieku?

Umiejętność pływania jest przydatna, kiedy wybieramy się nad morze czy na basen. Jeśli jej nie posiadamy, mamy obawy zanurzenia się w wodzie, by nie utonąć. Często podejmujemy próby przepłynięcia kilku metrów, ale kończą się one fiaskiem. Przede wszystkim szybko się męczymy, bo nie potrafimy równomiernie rozłożyć sił. Kolejną sprawą jest brak umiejętności poruszania kończynami. Nie znamy technik, bo nie ćwiczyliśmy, a jeśli nawet to popełnialiśmy błędy. Pływanie to wspaniały sport i zalecany przez lekarzy, osobom z różnymi dolegliwościami. Warto posiąść tę umiejętność, dla dobrej kondycji organizmu. Pracuje układ oddechowy oraz mięśniowo-stawowy, a przy tym zrzucimy zbędne kilogramy. Szkółka pływania Aktywnie czeka na uczniów w każdym wieku.

Dlaczego łatwiej nauczyć się pływać z instruktorem niż samodzielnie?

Nie ma możliwość przepłynięcia nawet kilku metrów kraulem, żabką czy innym stylem, bez umiejętności utrzymania się na wodzie. Już po kilku minutach czujemy się zmęczeni. Ponadto jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ możemy się utopić. Zamiast ryzykować, warto zapisać się na lekcje pływania z instruktorem. Z pomocą trenera pokonamy bariery lęku, które zazwyczaj nam towarzyszą, gdy sami się szkolimy. Nauczymy się wykonywania prawidłowych ruchów kończynami, dzięki czemu nie będziemy wyczerpani. Nauka pływania pod okiem fachowca jest skuteczniejsza, bo efekty są zauważalne już po kilku treningach. Do wakacji zostało kilka miesięcy, więc warto zapisać się na zajęcia, a na urlopie sprawdzić swoje umiejętności.

Szkoła pływania i organizator wyjazdów – Aktywnie, Gryfino

Firma Aktywnie to szkoła pływania i organizator wyjazdów z siedzibą w Gryfinie. Jej misją jest promowanie aktywności fizycznej oraz ruchu połączonego z dobrą zabawą. Zajęcia odbywają się na basenie w Centrum Wodnym Laguna, gdzie oferują naukę i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zajęcia z aqua aerobiku. Ponadto, firma organizuje wyjazdy dla dzieci i młodzieży w ramach obozów letnich oraz półkolonii zimowych.