Przedmioty kolekcjonerskie takie jak monety, banknoty, obrazy, winyle czy porcelana, to rzeczy często o wysokiej wartości nie tylko materialnej, ale też kulturowej czy historycznej. Ich zakupem zainteresowani są coraz częściej nie tylko prawdziwi kolekcjonerzy czy osoby szukające przedmiotów z "duszą". Coraz częściej klientami sklepów oferujących unikatowe przedmioty, np. sklep "ACE-Kolekcjoner " w Sosnowcu, są dekoratorzy wnętrz.

Moda na styl retro...

W ostatnim czasie widoczne jest zwiększone zainteresowanie stylem retro. W branży związanej z aranżacją i wykończeniem wnętrz coraz częściej wykorzystuje się z powodzeniem oryginalne przedmioty z czasów PRL i starsze. Najczęściej należą do nich obrazy, szkło, porcelana, figurki czy wracające do łask melomanów i kolekcjonerów, winyle.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też, mające dla wielu czytelników wartość sentymentalną, hity rynku księgarskiego z czasów PRL-u. Książki te podobnie jak wymienione wcześniej przedmioty kolekcjonerskie stanowią doskonałe dopełnienie aranżacji nie tylko naszych mieszkań i domów, ale ożywiają też wnętrza biur czy stylowych lokali gastronomicznych.

Moda na styl retro trwa i ma się dobrze, co nie znaczy, że współczesne malarstwo, monety czy banknoty świata nie cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów.

Gratka dla kolekcjonerów

Sklepy kolekcjonerskie, które można podzielić na specjalistyczne (numizmatyczne, antykwariaty, muzyczne) i oferujące szeroki asortyment (obejmujący nie tylko monety świata, banknoty świata, książki, komiksy, winyle, CD, nagrane kasety magnetofonowe, ale też obrazy olejne, maski weneckie, odznaki, medale, pocztówki, wyroby ze szkła i porcelany, figurki i żołnierzyki), przyciągają do siebie coraz więcej zwolenników unikatowych rzeczy. 

W miarę możliwości, niektóre z tych sklepów oferują też eksponaty na zamówienie, stanowiące dopełnienie kolekcji klientów czy aranżacji ich mieszkań. Do takich sklepów dołącza też sklep "ACE-Kolekcjoner" z Sosnowca, starając się sprostać oczekiwaniom klientów i pomagając im w uzupełnianiu unikatowych kolekcji.

Dzisiaj w dobie masowej, seryjnej produkcji coraz trudniej znaleźć wyjątkowe przedmioty, które nie tylko uatrakcyjniają nasze otoczenie, ale również wpływają na nasze dobre samopoczucie. Dobrze o tym wiedzą kolekcjonerzy i projektanci wnętrz, którzy chętnie odwiedzają sklepy ze starociami i artykułami kolekcjonerskimi.