Wędkarstwo staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Bez względu na to, czy traktuje się je profesjonalnie, czy raczej hobbystycznie, wypad na ryby to doskonała okazja, aby uciec z dala od miejskiego zgiełku i skupić swoje myśli na jednym zadaniu. Żeby z połowu móc wrócić z podniesioną głową i dumą, wynikającą ze złowienia znacznej ilości ryb, wiele uwagi trzeba poświecić zagadnieniem związanym z przynętami. Czym cechują się te najlepsze?

Zapach i smak

Jak sama nazwa wskazuje, przynęta wędkarska ma za zadanie zwabić ryby w pobliże zajmowanego przez wędkarza łowiska, a co za tym idzie, zwiększyć prawdopodobieństwo brania. Aby tak się stało, trzeba zrozumieć to, w jaki sposób ryby szukają pokarmu. Ich głównym zmysłem jest oczywiście węch. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci przynęt i w swoich produktach używają bardzo silnych aromatów. Niemniej jednak, używając nomenklatury wędkarskiej, pojawia się tutaj mały haczyk. Bardzo ważne jest, aby stosowane aromaty były pochodzenia naturalnego, co niestety nie jest oczywistością na rynku produktów.

Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o zagadnienia związane ze smakiem. Producenci najlepszych przynęt nie używają produktów ubocznych i odpadowych, pochodzących z przemysłu spożywczego, czy cukierniczego, co znacznie zwiększa szanse zwabienia ryb. Choć przynęty ekologiczne są nieco droższe od standardowych, nie należy zapominać, iż priorytet najniższej ceny nie jest specjalnie pomocny w tym akurat hobby. Najwyższą jakość przynęty zapewnić mogą jedynie najbardziej doświadczeniu producenci. Z pewnością do takich zaliczyć można firmę Edano, która od lat zapewnia wędkarzom kompleksową pomoc w zakresie łatwego dostępu do ekologicznych przynęt. Co jeszcze warto wiedzieć o przynętach wędkarskich?

Jak korzystać z zanęty?

Z technicznego punktu widzenia korzystanie z zanęty wędkarskiej jest niezwykle proste. Zawartość opakowania należy w pierwszej kolejności zwilżyć wodą i chwilę odczekać. Następnie miesza się całość, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Gdy wszystko jest już w porządku, z powstałej masy robi się kuleczki, które następnie wrzuca się do wody. Można to zrobić za pomocą siły mięśni lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, wykorzystać specjalistyczne proce wędkarskie, które umożliwią wyrzut na znacznie większą odległość. Dobra zanęta wędkarska powinna zwabić ryby bardzo szybko.

Ważną wskazówką dla wszystkich wędkarzy może być to, że nieco inaczej przygotowuje się przynęty na wody płynące oraz na wody stojące. W przypadku rzek i strumieni do zanęt dodaje się jeszcze klejów i glin wędkarskich, które wzmacniają strukturę przynęty. Takie rozwiązanie powoduje, że prąd nie przyczyni się do natychmiastowej dezintegracji zanęty. Dla zapewniania swoim klientom najwyższego poziomu komfortu najlepsze hurtownie wędkarskie umożliwiają zakup produktów on-line.