Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie, które wymaga sporego zaplecza finansowego. Jeżeli szukasz sprawdzonego sposobu na obniżenie kosztów przyjęcia przy jednoczesnym zachowaniu uroczystego charakteru ceremonii, zrezygnuj z wynajmu zespołu muzycznego na rzecz didżeja. Sprawdźmy, co na temat oprawy muzycznej mówi Dj Din. Jakie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie?

DJ na wesele – to się opłaca!

Wynajem didżeja na wesele to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą mieć pełną dowolność w doborze repertuaru, i szukają możliwości na obniżenie kosztów oprawy muzycznej. Zanim wybierzesz specjalistę od dźwięku, koniecznie zapoznaj się z jego portfolio oraz sprawdź, na jakim sprzęcie pracuje. Jak wskazuje DJ Din, didżej to osoba, która potrafi rozpoznać potrzeby każdej grupy wiekowej i dobrać muzykę wpisującą się w gusta zarówno młodszych, jak i starszych weselników. Wybierając zespół, jesteś poniekąd skazany na stały repertuar – wokaliści znają ograniczoną pulę piosenek, dlatego nie masz dowolności przy wyborze utworów. Decydując się na obsługę didżejską możesz wybierać spośród nieograniczonej ilości numerów, które wpiszą się w gusta młodszych i starszych.

Didżej na wesele – jak wybrać dobrego?

Dobry dj musi być otwarty na potrzeby gości i mieć wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Na przyjęciach weselnych spotkamy osoby w każdym wieku, dlatego ważne jest, aby lista utworów była stworzona z myślą o wszystkich osobach, ale zawierała też kawałki skierowane do poszczególnych grup. Warto przy tym zaznaczyć, że muzyka na weselu jest swoistym tematem przewodnim, dlatego musi zachęcać do zabawy, tańca, ale też pozostawić pole do integracji. Skoczne numery są zdecydowanie mile widziane, ale nie mogą zdominować całego przyjęcia. Jak wyjaśnia DJ Din, kluczem do udanego wesela jest zachowanie równowagi. Powierzając oprawę muzyczną profesjonaliście zyskujesz pewność, że goście nie będą zmęczeni ciągłą zabawą i miło zapamiętają wspólnie spędzony czas.