Zwierzęta domowe odgrywają bardzo ważną rolę, bo są naszymi przyjaciółmi. Traktujemy je niczym członków rodziny. Mocno się z nimi zżywamy. Kiedy zachoruje nasz pupil, szukamy dla niego pomocy u weterynarza. Widząc, jak cierpi, współodczuwamy ból. Udajemy się jak najszybciej do przychodni, by weterynarz zdiagnozował chorobę, wykonując szereg badań. Na tej podstawie, może podjąć leczenie.

Nasz wierny przyjaciel choruje.

Widząc, że nasz zwierzak cierpi, nie pozostaje nam nic innego, jak udać się z do Przychodni  Weterynaryjnej Przy kładce na wizytę. Nie pomożemy mu sami, ponieważ nie wiemy, co mu dolega. Czekanie, aż dolegliwość minie, jest ogromnym błędem. Tylko i wyłącznie przeprowadzenie specjalistycznych badań, pozwoli stwierdzić, na co cierpi nasz pupil. Weterynarz wykona badania i zastosuje terapię. Im wcześniej to nastąpi, tym szybciej mu ulżymy. Całkiem możliwe, że zaczęła się rozwijać poważna choroba, więc czas tu odgrywa znaczącą rolę. Dzięki diagnostyce poznamy przyczynę dolegliwości. Może nasz pies, kot lub inne zwierzę ma chorobę odkleszczową, stan zapalny, atopowe zapalenie skory, czy też inną dolegliwość. Lekarz po zdiagnozowaniu choroby, może przeprowadzić odpowiedni zabieg, lub tylko przepisać leki. Nie mając doświadczenia w opiece nad psem, czy innym zwierzęciem, możemy mieć problem z rozeznaniem dolegliwości.

Laseroterapia u zwierząt.

Laseroterapia jest stosowana w leczeniu zwierząt, ponieważ przynosi rewelacyjne efekty. Zabieg polega na emitowaniu wiązek światła na chore miejsce. Światło lasera przyspiesza metabolizm w komórkach, zwiększa syntezę DNA i RNA oraz zwiększa zawartość wapnia. Laseroterapia jest małoinwazyjnym usuwaniem blizn, narośli i zmian skórnych oraz korektą aparatu oddechowego u ras brachycefalicznych. Wspomaga w rehabilitacji aparatu ruchu u dużych ras, podatnych na schorzenia stawów. Laseroterapię stosuje się przy trudno gojących się ranach i złamaniach. Laseroterapia hamuje procesy zapalne, przyspieszając regenerację objętych nimi tkanek. Ponadto łagodzi ból i przywraca sprawność fizyczną. Jest to nowoczesna i skuteczna metoda, która poprawia przepływ krwi przez naczynia włosowate, zmniejszając dzięki temu stan zapalny i przyspiesza regenerację tkanek. Jest popularnym zabiegiem, przeprowadzanym w wielu przychodniach weterynaryjnych, m.in. w Przychodni Przy kładce.  

Dobry weterynarz w przychodni.

Chorobę u zwierzęcia powinniśmy zauważyć, po jego zachowaniu.  Jeśli nasz czworonóg zachowuje się inaczej niż zwykle, już wiemy, że coś złego dzieje się w jego organizmie. Jak najszybciej wybierzmy się do weterynarza. Nie używajmy leków, ale też nie czekajmy, mając nadzieję, że dolegliwość minie. Często chore zwierzęta  trafiają zbyt późno do lekarza i już w żaden sposób weterynarz im nie jest w stanie pomóc. Dobry weterynarz troskliwie zajmie się naszym czworonogiem. Jest zawsze dostępny pod telefonem, kiedy sprawa jest pilna. Przychodnia - Przy kładce w godzinach urzędowania zajmuje się profilaktyką i leczeniem psów, kotów i gryzoni, a także  gatunków egzotycznych. Przychodnia dysponuje niezbędnym sprzętem diagnostycznym, współpracuje z państwowymi i międzynarodowymi laboratoriami, wykonując szeroki zakres badań. Przychodnia jako jedna z nielicznych wykonuje zabiegi chirurgiczne gryzoni.