Specjalista od tresury psów prowadzi szkolenia psów w zakresie siadania, warowania, aportowania, przychodzenia i stawania na komendy oraz pokonywania i omijania przeszkód, Pomaga w socjalizacji psa. Jest instruktorem szkolenia psów, fizjoterapeutą dla zwierząt, behawiorystą zwierzęcym, a także specjalizuje się w żywieniu czworonogów. Jeśli mamy trudności ze swoim psem, może zgłosić się ze swoim pupilem. Poznaj ofertę Spartakus K-9.

Jakie korzyści przynosi szkolenie psa?

Szkolenie psa musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób, żeby przyniosło korzyści.  Zwierzę nabywa nowych umiejętności, poprzez zabawę. Dzięki temu staje się mądrzejsze, szczęśliwsze i zadowolone oraz posłuszne właścicielowi. Tylko wczesne szkolenie przynosi doskonałe efekty, ponieważ młodego psa najłatwiej możemy wszystkiego nauczyć. W szkoleniu psa istotą jest konsekwencja i determinacja, a także stosowanie odpowiednich metod. Dzięki domowej tresurze pogłębiają się relacje między psem a jego właścicielem. Przede wszystkim musimy opracować swój model treningu zwierzaka, by przyniósł oczekiwane efekty. W związku z tym warto zaufać doświadczonym instruktorem szkolenia psów, którzy mają bogate doświadczenie w tresurze czworonogów.

Na stronie internetowej Spartakus K-9 znajdziemy informacje na temat kursów z zakresu posłuszeństwa, obrony oraz tropienia psów różnych ras, zajęcia indywidualne oraz grupowe. Jej właściciel od 2004 roku aktywnie zajmuje się szkoleniem psów. Jego dotychczasowymi klientami są nie tylko osoby indywidualne, ale również funkcjonariusze policji, dla których prowadzi szkolenia psów tropiących oraz patrolowo-tropiących. Specjalista brał udział w treningach z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą JRG4 Poznań i jednocześnie stale podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu uzyskał uprawnienia licencjonowanego pozoranta oraz jest członkiem i instruktorem Polskiej Federacji Kynologicznej.

Od czego zacząć tresurę psa?

Tresura psa powinna zacząć się zacząć jak najwcześniej. Instruktor szkoleniowy prowadzi kurs przeznaczony już dla szczeniąt od 10. tygodnia do 6. miesiąca. Na zajęciach u specjalisty od tresury dowiemy się: jak prawidłowo socjalizować szczeniaka, nawiązać więź, rozpoznać sygnały stresu, zmotywować go do pracy  (motywacja pokarmowa, motywacja do zabawy), sprawić, aby do nas przychodził na zawołanie, bezpiecznie rozwijać mięśnie psa, zapanować nad emocjami oraz karmić przyszłego sportowca. Podczas szkoleń dla psów nasz pupil nauczy się też chodzić na luźnej smyczy, przydatnych komend, dobrych manier w domu i na spacerze. Musimy zawsze pamiętać, że pies nie może być traktowany na równi z człowiekiem, ponieważ staje się to później poważnym problemem. Zwierzę musi wiedzieć, kto tu rządzi i znać swoje miejsce. Dzięki temu zaakceptuje właściciela jako przywódcę, co pozwoli w jego tresowaniu. Dominacji nad psem nie traktujemy oczywiście jako znęcania się nad nim!

Jakie żywić psa?

Właściwe żywienie psa pozwala utrzymać go w dobrym zdrowia i odpowiedniej kondycji.  Postawą jest podawanie karmy, zawierającej mięso, oleje roślinne i rybie, które są źródłem kwasów wielonienasyconych omega–3 i omega–6. W jedzeniu powinny być obecne warzywa i owoce, które są naturalnym źródłem witamin, włókna pokarmowego, przeciwutleniaczy i enzymów trawiennych. Karma musi też zawierać prebiotyki FOS i MOS, które zabezpieczają przewód pokarmowy przed bakteriami i poprawiają trawienie. Szczeniaki  mają specjalne potrzeby, a więc i wymagania żywieniowe. Kupując karmę, zwracajmy uwagę na jej przeznaczenie. Warto zwrócić się do specjalisty od żywienia i dietetyki zwierząt, który jest technikiem weterynarii i zajmuje się poradnictwem oraz doborem zbilansowanej codziennej diety.

Karmienie psów opiera się zarówno na karmach komercyjnych, jak i produktach domowych, surowych spełniających wytyczne weterynaryjne. Ekspert formułuje składy diety nie tylko na co dzień, ale także w przypadkach, kiedy konieczna jest znajomość zagadnień z dziedziny żywienia klinicznego. Układa specjalny plan odchudzania dla psów otyłych, z zaburzeniami trawienia. Oferuje również pomoc, kiedy czworonóg odmawia jedzenia gotowej karmy niezbędnej w terapii chorób dietozależnych. Specjalistka od tresury i żywienia zwierząt, pomaga w układaniu diety również dla psów uprawiających sporty.