Każdy właściciel psa lub kota wie, ile radości potrafią one może wnieść do codziennego życia. Zwierzęta poprawiają nastrój i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Opieka nad nimi skutecznie eliminuje poczucie samotności, które niejednokrotnie przecież towarzyszy każdemu z nas. Jednak posiadanie czworonoga to też obowiązki, a jednym z nich są wizyty u weterynarza. Miejscem godnym polecenia jest przychodnia weterynaryjna Eskulap z siedzibą w Suchowoli.

Dlaczego warto powierzyć czworonoga specjalistom z Eskulap?

Wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami oraz wielkie zamiłowanie do wykonywania zawodu lekarza weterynarii to główne atuty przychodni Eskulap. Jednak to, co wyróżnia to miejsce na tle innych, to niezwykle przyjazna atmosfera.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wizyty u weterynarza bywają dla zwierząt stresujące, co powoduje zdenerwowanie także u właścicieli. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by spotkania z nami przebiegały w miły i komfortowy dla wszystkich stron sposób

– mówi jeden ze specjalistów Eskulap.

Warto także dodać, że przychodnia oferuje kompleksowe usługi weterynaryjne: udziela porad, wykonuje szczepienia, przeprowadza sterylizację kotów i psów. Opiekuje się także zwierzętami gospodarskimi, świadcząc domowe wizyty weterynaryjne. W jej ofercie znajdują się również usługi groomerskie, które w ostatnich latach cieszą się dużym zainteresowaniem. Groomer nie tylko dokona strzyżenia psa lub kota. Wśród oferowanych usług wymienimy także: rozczesywanie sierści (szczególnie u zwierząt długowłosych), kąpiel czworonogów z użyciem specjalnie dostosowanych do pupilów kosmetyków, trymowanie (usuwanie martwej sierści, szczególnie u zwierząt szorstkowłosych - dzięki temu zabiegowi sierść wygląda zdrowiej, a kolor ulega poprawie), strzyżenie, obcinanie pazurków, czyszczenie uszu i usuwanie z nich owłosienia, sprawdzenie stanu skóry.

Kiedy po raz pierwszy należy skorzystać z usług weterynarza?

Krótko po tym, jak do naszego domu trafi zwierzak, powinniśmy się z nim udać do weterynarza. Podczas pierwszej wizyty lekarz sprawdzi, czy pupil rozwija się prawidłowo. Skontroluje sierść, stan uzębienia, sprawdzi uszy. Prawdopodobnie zwierzę będzie już na tyle duże, by wykonać mu niezbędne szczepienia. Od tej pory każdorazowo będą one zapisywane w specjalnie założonej dla psa lub kota książeczce zdrowia. Warto także poważnie zastanowić się nad chipowaniem, które pomoże w odnalezieniu pupila, gdy ten się zgubi i będzie się błąkał po ulicach. Wiele osób rezygnuje z tego zabiegu, gdyż obawia się o zdrowie zwierzaka. Jednak należy mocno podkreślić, że chipowanie jest w 100% bezpieczne zarówno dla psów, jak i kotów. Ważnym elementem wizyty jest profilaktyka przeciwpasożytnicza. Weterynarz z pewnością udzieli nam kilku podstawowych rad, jak zapobiegać chorobom pasożytniczym u zwierząt. Jakie zachowanie psa lub kota powinno wzbudzić nasz niepokój.

Jak przygotować psa do wizyty w przychodni weterynaryjnej?

Przede wszystkim przed wizytą należy pójść z nim na krótki spacer, by zwierzę załatwiło swoje fizjologiczne potrzeby. Jeżeli nasz pies dość agresywnie reaguje na kontakt z obcymi lub jeszcze nie zdążyliśmy go dobrze poznać, bo np. jest ze schroniska to można założyć mu kaganiec. W przypadku wizyty z konkretnym problemem, jak omdlenia czy biegunki warto to udokumentować np. za pomocą zdjęcia z telefonu, które z pewnością lepiej zobrazuje problem, niż sam opis. Żeby wizyta u weterynarza była dla psa jak najmniej stresującym przeżyciem, należy zabrać ze sobą smaczki. Ma to być forma nagrody za każde spokojne zachowanie.