Chociaż niezainteresowanej nimi osobie mogą wydawać się przedawnionym sposobem na spędzanie czasu, w ostatnich latach gry planszowe przeżywają swój renesans. Co za tym idzie, na rynku pojawia się ich coraz więcej i są coraz ciekawsze. Z tego artykułu dowiecie się, po jakie planszówki sięgnąć, kiedy szukacie sposobu na spędzenie wieczoru ze znajomymi, z daleka od telewizora.

Jaka jest ciekawa gra planszowa na jesienny wieczór?

Oczywiście, każdy gra pewne klasyki wśród gier planszowych, takie jak Monopoly, Scrabble czy Cluedo. Nikomu nie trzeba ich chyba przedstawiać. Jednak ich popularność sprawia czasami, że czujemy się, jakby były jedynym, co mamy do wyboru. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna – co roku powstają i zyskują popularność nowe, fascynujące gry planszowe. Oto niektóre z nich. Kupimy je w wielu księgarniach

Lacerta, Azul Witraże Sintry

W tej grze planszowej twoim zadaniem będzie tworzenie jak najpiękniejszych witraży. Jednak aby móc podjąć się tej misji, najpierw musimy zyskać potrzebne materiały. Azula jest piękną i prostą grą, której partię możemy ukończyć nawet poniżej pół godziny. Idealna niezobowiązująca rozrywka.

Blackout Hongkong

To rozrywka dla tych, którzy bardziej niż relaksem w gronie przyjaciół zainteresowani są prawdziwą, wymagającą rozgrywką. W Blackout Hongkong twoim zadaniem jest opanowanie chaosu powstałego w mieście, w którym niespodziewanie zabrakło prądu. Nawet jeśli twoi znajomi nie są zainteresowani taką zabawą, wciąż możesz świetnie bawić się samemu – minimalna liczba graczy to w tym przypadku jeden.

Dixit

Fascynująca gra skojarzeń, opatrzona w dodatku przepięknymi ilustracjami. Wiele od jej wyniku zależy od naszej wyobraźni. Składa się z talii kart – na każdej z nich widnieje abstrakcyjny rysunek. Jeden z graczy z trzymanych przez siebie kart wybiera jedną i pozostałym podaje skojarzenie do niej. Następnie wszyscy wykładają po jednej karcie, są one tasowane, po czym gracze starają się odgadnąć, która karta była pierwsza.

W jakie gry planszowe grać ze znajomymi?

Taboo

To idealna gra planszowa na imprezę – sprawdzi się zarówno w towarzystwie dobrych znajomych, jak i w sytuacji, kiedy potrzebne jest przełamanie lodów. Polega na losowaniu haseł, które należy przedstawić przeciwnej drużynie, jednak bez użycia żadnego ze słów z listy zakazanych.

Kolejka

Nawiązuje do czasów PRL-u. Pozwala graczom symulować przeżycie stania w niekończących się kolejkach, przepychać za pomocą specjalnych kart i tak dalej. To rozrywka dla całej rodziny, czy też grupy przyjaciół.

Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Jeśli wszyscy twoi znajomi są entuzjastami słynnej trylogii Tolkiena i chcieliby mieć możliwość po raz kolejny i kolejny powracać do Śródziemia, ta ciekawa gra planszowa będzie dla was idealna. W kolejnych kampaniach przeżywamy w niej przygody w naszym ulubionym świecie.

Ego

Pozwala odkryć, jak dobrze tak naprawdę znamy swoich znajomych. Idealnie sprawdzi się na domówkę w gronie ludzi, którzy przyjaźnią się od dawna… I nie obrażą się, kiedy na jaw wyjdzie, jak naprawdę widzą ich bliscy.