Blog Panoramy Firm

Nie tylko plaże, czyli jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy nad morzem

Materiał partnera
2019-09-27
Bałtycki Park Dinozaurów

Koniec lata nie musi oznaczać końca rodzinnych wyjazdów. Bałtyk oferuje liczne atrakcje przez cały rok, a są one tak różnorodne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Idealnym rozwiązaniem jest weekendowa podróż do Bałtyckiego Parku Dinozaurów, gdzie najmłodsi członkowie rodziny mogą świetnie bawić się w otoczeniu inspirowanym czasami prehistorycznymi.

Nauka i zabawa w jednym

Dzieci uwielbiają dinozaury. Te wielkie gady fascynują kolejne pokolenia już od dawna. Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie to miejsce, gdzie nie są one jedynie źródłem rozrywki, ale też wiedzy o niezwykle ciekawych czasach, jakimi była era prehistoryczna. Odwiedzający mają szansę nie tylko zobaczyć, jak wyglądały różnorodne gatunki dinozaurów takie jak tyranozaur czy allozaur, ale i dowiedzieć się o ich ewolucji. Możemy przejść tu bogatą ścieżkę edukacyjną oraz odwiedzić muzeum, gdzie znajdziemy rozmaite skamieniałości. Wiedza na temat dinozaurów wiąże się z historią naszej planety, jej roślinnością, klimatem oraz mechanizmami, które rządziły naturą. Dzieci są ciekawe świata i warto ich ciekawość zaspokajać informacjami opracowanymi tak, aby były dla nich przystępne. Wykwalifikowana obsługa zapewni, aby zdobywanie wiedzy było jak najdalsze od nudnych wykładów.

Ze względu na udział edukacyjnych elementów w atrakcjach Parku, jest on częstym celem wycieczek przedszkoli i szkół. Świetnie bawić będą się tu też rodzice z dziećmi, którzy podczas wspólnej wędrówki mogą wspominać czasy, kiedy ich samych interesowało życie dinozaurów. A jeśli nie do końca odpowiada to naszym preferencjom, możemy korzystać z innych atrakcji.

Wizyta na safari

Bezpośredni kontakt to najlepsza metoda poznawania świata. Powinna jednak odbywać się w sposób bezpieczny i kontrolowany. Safari Wrzosowo pozwala dzieciom obserwować z bliska zwierzęta, których inaczej nigdy by nie zobaczyły. W ten sposób uczą się empatii do żywych stworzeń i poznają otaczającą nasz przyrodę. Wśród podopiecznych Parku znajdują się między innymi świnki wietnamskie, emu, alpaki, lamy,  pawie czy kangury. Dla najmłodszych spotkanie takie na pewno będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem.

Park rozrywki

Park dinozaurów, muzeum oraz ścieżka edukacyjna to świetne sposoby spędzenia czasu z dziećmi, jednak te bardziej aktywne pociechy mogą potrzebować miejsca, by się wybiegać. I takie atrakcje znajdziemy w Parku. Podczas gdy rodzice odpoczną na ławce, dzieci mogą swobodnie bawić się w parku rozrywki. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko będzie nie tylko przyjemny, ale też korzystny dla zdrowia. Przygotowane dla najmłodszych atrakcje to różnego rodzaju trampoliny, zjeżdżalnie i tory do wspinaczki.