Organizacja imprez masowych – jak przygotować scenę?

Materiał partnera
2019-08-26

W szczególności w okresie letnim zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Zarówno miasta, jak i organizatorzy prywatni wręcz prześcigają się w tym, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym rozrywkę na absolutnie najwyższym poziomie. Żeby wszystko mogło odbyć się tak, jak należy, przed każdym z organizatorów stoi wiele ważnych wyzwań natury logistycznej. O co trzeba zadbać w pierwszej kolejności?

Jak przygotować scenę?

Każda impreza masowa organizowana w plenerze, bez względu na to, czy chodzi o koncert muzyki rozrywkowej, czy też pokazy innego rodzaju, musi być wyposażona w tzw. punkt centralny, czyli prościej rzecz ujmując, w scenę. To właśnie na niej zaproszeni artyści spędzają zdecydowaną większość czasu, zabawiając wszystkich zgromadzonych uczestników. Warto zadbać o to, aby scena umieszczona została w punkcie dobrze widocznym, w taki sposób, by każdy mógł dostrzec nawet najmniejszy szczegół wydarzenia. Trzeba również zadbać o komfort samych artystów. Jako że warunki atmosferyczne w Polsce lubią być nieprzewidywalne i zmienne, każda nowoczesna scena powinna być wyposażona w specjalistycznie zaprojektowane zadaszenie.

Takie rozwiązanie uchroni przed ewentualnym deszczem nie tylko artystów, ale także cenny sprzęt. Po zapewnieniu spraw podstawowych można zająć się przyozdobieniem sceny. Obecnie ogromną popularnością cieszą się pokazy świetlne oraz wytwornice dymu, które użyte w odpowiednim momencie, są w stanie zapewnić absolutnie wyjątkową atmosferę. O co jeszcze warto zadbać?

Sceny – czym powinny się charakteryzować?

Zacząć należy przede wszystkim od tego, iż każda scena instalowana na zewnątrz, jest konstrukcją tymczasową. Dlatego tak wiele uwagi przykłada się do tego, aby jej montaż i demontaż był zarówno szybki, jak i bezpieczny oraz intuicyjny. Wyróżniający się na rynku producenci scen, do których zdecydowanie zalicza się firma Aluscena, swoje usługi opierają na rozwiązaniach systemowych. Co to właściwie oznacza? Nie mniej, nie więcej niż to, że proces montażu może przebiegać tak sprawnie, jak to tylko możliwe. O tym, czy konkretną scenę można uznać za wysokojakościową, czy też nie, decyduje także materiał, z którego została wykonana.

W zdecydowanej większości przypadków elementy sceny produkowane są ze stopów aluminium. Niesie to ze sobą wiele korzyści. Aluminium to metal, który jak żaden inny łączy w sobie lekkość oraz ponadprzeciętną wytrzymałość. Jest również odporny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych w tym głównie wilgoci, dlatego nie trzeba przejmować się problemami związanymi z ewentualnym korodowaniem.