Tresura psa w zakresie posłuszeństwa przydaje się nie tylko w kontekście psich zawodów, ale także codziennej rutyny. Dzięki tego typu naukom dostępnym między innymi w ofercie firmy IraDog właściciele mogą stworzyć ze swoim czworonożnym przyjacielem o wiele silniejszą więź, pełną wzajemnego zaufania oraz zrozumienia. Więcej na ten temat piszemy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Najistotniejsze kwestie odnośnie nauki posłuszeństwa u psów

Jedną z najważniejszych kwestii odnośnie nauki posłuszeństwa u psów jest rozpoczęcie tresury w odpowiednim momencie, czyli możliwie jak najwcześniej – jeszcze za kilkumiesięcznego szczeniaka. Warto także pamiętać, iż podatność na tego typu nauki w dużej mierze zależy od konkretnej rasy. Z uwagi na to bardzo istotną rolę odgrywa tutaj duża wiedza w tym zakresie. Jak mówi nam bowiem ekspert z firmy IraDog z Miedar:

Zgłębienie wiedzy odnośnie danej rasy pomaga w lepszym zrozumieniu zachowań czworonoga. Równie ważna jest tutaj także codzienna, uważna obserwacja psa i jego indywidualnych zwyczajów.

Specjaliści od tresury psów z IraDog mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi psami, dlatego posiadają oni dużą wiedzę w tym zakresie, a co za tym idzie potrafią poradzić sobie z rozmaitymi problemami behawioralnymi u tych zwierząt. Ponadto, oferują oni także dojazd do Klienta w ramach kursów.

Popularne metody tresowania psów

Wśród popularnych metod tresowania psów należy wspomnieć przede wszystkim o metodach awersyjnych (tradycyjnych), gdzie wykonywanie komend jest motywowane chęcią uniknięcia negatywnego bodźca (np. szarpnięcia smyczą) oraz tych wykorzystujących pozytywne wzmocnienia. Nierzadko stosuje się także metody mieszane z użyciem zarówno kar, jak i nagród.

Pracownicy IraDog dysponują profesjonalnym sprzętem m.in. w postaci specjalnych rękawów, kombinezonu do pełnego gryzienia, linkami, zabawkami, szelkami, manżetami i innymi, dzięki czemu są oni w stanie z łatwością dostosować charakter szkolenia do danego przypadku.