Twoja gitara wymaga naprawy lub profesjonalnej konserwacji? A może pragniesz mieć wyjątkowy sprzęt szyty na miarę potrzeb? Jeśli tak, to warto skorzystać z usług artystycznej pracowni lutniczej. Jedna z nich prowadzona jest w Warszawie przez Jacka Łozaka, przed którym budowa instrumentów strunowych szarpanych nie ma żadnych tajemnic. Od początku swej działalności stawia on za priorytet satysfakcję klientów, a należą do nich zawodowi muzycy czy studenci akademii.

Fach w ręku

Zawodu lutnika nie należy utożsamiać wyłącznie z budową lutni, której szczyt popularności przypadł na okres renesansu. Wśród przedstawicieli tego wyjątkowego zawodu mamy bowiem również specjalistów od skrzypiec bądx gitar klasycznych. Mocno rozbudowanym portfolio wykonanych dzieł może pochwalić się Jacek Łozak. Jako właściciel warszawskiej pracowni jest on zaznajomiony z subtelnymi niuansami całej grupy instrumentów strunowych szarpanych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz systematycznemu podnoszeniu swoich kwalifikacji, konstruuje sprzęty o niepowtarzalnym dźwięku, w pełni zgodne z dostarczoną specyfikacją. Oprócz lutni, klasycznych czy barokowych gitar, ekspert wykona też na życzenie klienta galichon lub teorbę. W oferty warsztatu możemy skorzystać również w związku z serwisem i modernizacji posiadanych już instrumentów. Wymiana progów, regulacja siodełka, lakierowanie korpusu gitary – wszystko to zapewnia opisywana pracownia lutnicza.

Estetyka i piękno dźwięku

Instrumenty jakie wyszły spod rąk Jacka Łozaka, odznaczają się najwyższym poziomem stylistycznym, a zarazem znakomitymi walorami dźwiękowymi. Nie sposób pominąć faktu, że poprzez odpowiednie techniki produkcyjne służą swym właścicielom przez długie lata. Warszawską pracownię odwiedzają zarówno osoby dopiero zaczynają swą przygodę z muzyką, jak i doświadczeni artyści estradowi. Wielu z nich wykorzystuje sprzęty podczas sesji nagraniowych, co stanowi najlepszy dowód na solidność nabytych konstrukcji.

Przy budowie instrumentów szarpanych Jacek Łozak wykorzystuje wyłącznie starannie wyselekcjonowane surowce drewniane. Dysponując dużymi pokładami cierpliwości, realizuje zlecenia z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Poprzez trafny dobór klejów, lakierów czy barwników, a także precyzyjne operowanie narzędziami, klienci warsztatu mogą być pewni, że zamówione sprzęty będą prawdziwymi dziełami sztuki. Bez dwóch zdań przewyższają one konstrukcje produkowane seryjnie, które niczym się nie wyróżniają, przez co są pozbawione duszy.