Mikroczip jest coraz popularniejszą formą znakowania zwierząt. Kiedyś mógł być kojarzony głównie z rasowymi psami. Obecnie można go wszczepić kotom, żółwiom, koniom czy ptakom. Warto wiedzieć czym jest ten element i w jaki sposób przebiega czynność jego umieszczenia w ciele czworonoga, a także, w jakim celu się to robi. Następnie wystarczy udać się do przychodni weterynaryjnej 4 Łapy i zabezpieczyć swojego psa.

Co to jest mikroczip i jak działa?

Mikroczip wykorzystywany do znakowania zwierząt jest układem scalonym, który spełnia odpowiednie standardy europejskie (ISO11784 / 11785). Zawiera on zapis unikalnego numeru identyfikacyjnego. Uruchamia się pod wpływem fal radiowych, które generuje odpowiedni czytnik i wówczas dochodzi do odczytania informacji na nim zawartej. Jest całkowicie bezpieczny dla zwierzęcia, nie uczula i nie powoduje żadnego dyskomfortu dla naszego czworonoga.

Wyróżnia się mikroczip RF-IDW-1 o wielkości 2,12 mm x 12 mm dla mniejszych psów, których masa przekroczy 5 kg w fazie dorosłej oraz RF-IDW-2 w rozmiarze 1,4 mm x 8 mm dla ras mniejszych, ale także innych zwierząt. Przychodnia Weterynaryjna 4 Łapy przeprowadza zabieg sprawnie i praktycznie bezboleśnie.

Zachęcamy do wizyty w naszej placówce, w której przeprowadzimy czipowanie we właściwy sposób.

– dodaje ekspert. Pamiętajmy, że źle założony chip może powodować powikłania.

Przychodnia Weterynaryjna 4 Łapy – paszport, a mikroczip

Każde zabierane za granicę zwierzę powinno mieć paszport oraz czip. Oba te elementy założymy w przychodni weterynaryjnej 4 Łapy. W paszporcie zapisany jest numer, który znajdziemy również na chipie. W ten sposób służby graniczne lub weterynaryjne są w stanie potwierdzić zgodność dokumentów z danym osobnikiem.

Zabiegowi muszą być poddawane wszystkie zwierzęta z hodowli. Warto pomyśleć o tym dla swojego przyjaciela, ponieważ w razie zaginięcia. Właśnie dzięki czipowi w prosty sposób straż miejska, weterynarz lub pracownicy ze schroniska mogą się z nami skontaktować. W ten sposób oszczędzimy sobie i zwierzęciu niepotrzebnego stresu.