Pływanie łodzią motorową to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Jest odprężające i daje możliwość realizowania swoich pasji, jednak jako hobby może być dość kosztowne. Z tego względu warto zainteresować się usługą wynajmu łodzi motorowych. Flota dobrych wypożyczalni pozwala cieszyć się nawet jednostkami, które nie wymagają posiadania patentu.

Motorowe jachty spacerowe

Do najpopularniejszych łodzi motorowych przeznaczonych na wynajem zaliczają się przede wszystkim jachty spacerowe. Są one rekomendowanym rozwiązaniem w zakresie turystyki rodzinnej – charakteryzuje je bowiem spora przestrzeń użytkowa i wysoka funkcjonalność. Umożliwia to odbywanie zarówno kilkugodzinnych, jak i kilkudniowych rejsów. Jachty spacerowe oferowane przez sprawdzone wypożyczalnie łodzi motorowych są również doskonałe dla wędkarzy szukających nowych miejsc połowu lub osób interesujących się nurkowaniem.

Wypłynięcie na wybrane obszary danego zbiornika wodnego specjalnym jachtem jest więc świetnym rozwiązaniem zarówno dla rodzin, jak i wędkujących czy nurków. Warto pamiętać, że sprawdzone firmy zajmujące się wynajmem tego typu łodzi, takie jak np. Tamer, oferują swoim klientom jednostki osiągające stosunkowo niewielką prędkość, co pozwala sterować nimi bez uprawnień w postaci patentu. Można zatem bez większych problemów i konieczności odbywania profesjonalnych szkoleń i kursów wypłynąć razem z rodziną i spędzić czas w wyjątkowych okolicznościach.

Doskonale wyposażona łódź

Decydując się na wynajęcie spacerowego jachtu, warto też zwrócić uwagę na jego wyposażenie. Powinno ono bowiem umożliwiać komfortowe spędzanie czasu na łodzi bez konieczności szybkiego powrotu na brzeg. Dobre wypożyczalnie jachtów spacerowych proponują swoim klientom jednostki z kilkoma miejscami do spania, a także sporym zbiornikiem na wodę. Dużym atutem tego typu nowoczesnych łodzi jest instalacja solarna. To właśnie dzięki niej możliwe jest doładowywanie akumulatorów i tym samym uzyskanie energii elektrycznej na pokładzie.

Jachty spacerowe są w pełni przystosowane do spędzania na nich nawet dłuższego okresu. Łazienka składająca się z funkcjonalnej toalety oraz prysznica zasilanego bojlerem ciepłej wody gwarantuje pełen komfort w trakcie rejsu. Jeżeli natomiast temperatury zewnętrzne są stosunkowo niskie, na łodzi można uzyskać optymalne warunki dzięki ogrzewaniu Webasto. Do dyspozycji użytkowników jachtu spacerowego pozostaje także lodówka. Wynajem tak wyposażonej łodzi motorowej to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z rodziną, ale i realizowanie własnych pasji – należy jednak pamiętać, by skorzystać z oferty renomowanych wypożyczalni dysponujących nowoczesnymi i wygodnymi jachtami.