Żywienie zwierząt domowych nie zawsze bywa proste. Niekiedy zachodzi konieczność opracowania specjalnego planu żywieniowego, którym zajmują się lekarze weterynarii, jak np. ci pracujący w Przychodni Weterynaryjnej Teresy Krawczyk w Pszczynie Dolnej. Na czym polega skuteczna konsultacja dietetyczna w przypadku odżywiania naszych czworonożnych przyjaciół. Dlaczego warto żywić je karmą weterynaryjną?

Czym są karmy weterynaryjne?

Żywienie małych zwierząt, jak pies czy kot wymaga czasami odmiennego postępowania, zgodnego z predyspozycjami danego gatunku. Celem opiekunów czworonogów cierpiących na schorzenia układów wewnętrznych lub alergie, jest dołożenie starań, aby zapewnić im dobrostan w każdym obszarze życia, zarówno jeśli chodzi o warunki bytowe, jak i również rodzaj serwowanego jedzenia. Mowa tu o organizacji profilaktycznej opieki weterynaryjnej. Jak wynika z informacji uzyskanych w Przychodni Weterynaryjnej Teresy Krawczyk z Pszczyny Dolnej, w przypadku pewnych chorób należy wprowadzić specjalną karmę, która pozwoli przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układów wewnętrznych czworonoga. Niektóre niedyspozycje zdrowotne podobnie jak u ludzi wymagają zmiany dotychczasowego podejścia i praktyki karmienia pupili.

Zalety żywienia weterynaryjnego

Korzystając z karm weterynaryjnych oraz porad doświadczonego weterynarza, opiekun zwierzęcia może znacznie poprawić stan zdrowia swojego podopiecznego i sprawić, że mimo niedomagań niektórych układów wewnętrznych, będzie on wiódł szczęśliwe oraz wolne od bólu życie. Zwierzęcy dietetyk pomaga zrozumieć sens i cel zbilansowanej diety odpowiednio opracowanej pod danego osobnika. Zajmuje się budowaniem świadomości w kwestii prawidłowego odżywiania psów i kotów oraz prowadzi w tym zakresie konsultacje dostosowane poziomem merytorycznym do problemów, stanu wiedzy i determinacji ich właścicieli. To jedna z ważniejszych kwestii pozwalająca wspomóc proces leczenia, czy też rekonwalescencji po skomplikowanych zabiegach leczniczych.