Czy kiedykolwiek marzyłeś o spożywaniu potraw ozdobionych złotem? Wyobraź sobie, jak twoje ulubione danie staje się jeszcze bardziej wyjątkowe, gdy na talerzu błyszczą drobinki tego szlachetnego kruszcu. Złoto jadalne to luksusowa przyjemność, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Dzięki firmie Edan z Krakowa, mającej wyłączność na produkty włoskiego producenta Giusto Manetti Battiloro, możemy cieszyć się tą niezwykłą ozdobą na naszych stołach.

Złoto jadalne - co to takiego?

Złoto jadalne to cieniutkie płatki lub sproszkowane drobinki złota, które można spożywać. Jest to produkt całkowicie bezpieczny dla zdrowia, gdyż złoto jest biologicznie obojętne dla organizmu człowieka. Zastosowanie złota w gastronomii ma długą tradycję - już starożytni Egipcjanie i Rzymianie używali go do dekorowania potraw. Współcześnie złoto jadalne stało się symbolem luksusu i wyrafinowanego smaku.

Firma Edan - ekskluzywny przedstawiciel Giusto Manetti Battiloro w Polsce

Krakowska firma Edan zajmuje się sprzedażą złota i srebra jadalnego E 175, będącego produktem włoskiego producenta Giusto Manetti Battiloro. To właśnie z jego oferty możemy skorzystać, pragnąc dodać naszym potrawom nieco blasku. Firma Edan jest wyłącznym przedstawicielem tego renomowanego producenta na terenie Polski, co gwarantuje nam dostęp do produktów najwyższej jakości.

W ofercie firmy Edan znajdziemy zarówno złoto, jak i srebro jadalne w różnych formach. Możemy wybierać między cienkimi płatkami o różnych rozmiarach, sproszkowanymi drobinkami czy nawet sprayem do nanoszenia na potrawy. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć idealny sposób na ozdobienie swoich dań.

Zastosowanie złota i srebra jadalnego w gastronomii

Złoto i srebro jadalne to doskonały sposób na podkreślenie wyjątkowości dania. Można je stosować zarówno w kuchni domowej, jak i profesjonalnej. Szefowie kuchni często używają tych szlachetnych kruszców do dekorowania deserów, ciast, a nawet dań głównych. Złoto jadalne świetnie komponuje się z czekoladą, owocami czy kawiorem, a srebro - z owocami morza czy sushi. Warto jednak pamiętać, że złoto i srebro jadalne nie wpływają na smak potrawy - ich głównym zadaniem jest dodanie blasku i elegancji.

Dzięki firmie Edan każdy z nas może poczuć się jak król czy królowa, spożywając potrawy ozdobione złotem lub srebrem. To doskonały sposób na uczczenie wyjątkowych okazji, takich jak urodziny, rocznice czy ważne spotkania biznesowe. Złoto jadalne to również oryginalny pomysł na prezent dla bliskich. Niezależnie od okazji, złoto jadalne z pewnością doda naszym daniom niepowtarzalnego charakteru i uczyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi.