Kiedyś składanie komputerów zlecane było po to, by zoptymalizować koszty zakupu jednostki centralnej. Opcja ta była zatem sposobem na kupno taniego i dobrego sprzętu. Dzisiaj tego typu usługi są wykorzystywane przez inną grupę klientów. Kiedy zatem warto postawić na zmontowanie komputera lub laptopa na miarę i na czym polega taka inwestycja? O tym opowiadają fachowcy z wrocławskiej pracowni serwisowej JOKER.

Czym jest składanie komputerów?

Składanie komputerów, jak tłumaczą specjaliści z firmy JOKER, to nic innego jak ich budowanie od podstaw. To klient określa podczas konsultacji jaki standard urządzenia go interesuje i w jakiej klasie wyposażenia ma zostać złożony. Zaplanować można zatem od podstaw każdy pożądany podzespół i parametr jego pracy tak, by gotowe urządzenie spełniało najśmielsze oczekiwania. Zazwyczaj takie komputery i laptopy szyte na miarę są znacznie wyższe technologicznie od konkurentów z półek sklepowych, a przy tym mogą być sporo tańsze. Dodatkowo firma JOKER oferuje tego typu usługi dla klientów z całej Polski. Wystarczą konsultację online i ustalenie budżetu, by móc cieszyć się wyjątkowym urządzeniem komputerowym, o którym inni mogą tylko pomarzyć. Jak długo czekać jednak trzeba na zebranie wszystkich komponentów oraz ich złożenie i przetestowanie?

Specjaliści z firmy JOKER wyjaśniają, że budowanie komputerów i laptopów od podstaw może trwać do kilku tygodni. Wszystko zależy od dostępności wybranych części. Jeśli konstruktor nie będzie miał z tym żadnych trudności błyskawicznie zintegruje wszystkie elementy ze sobą. Oczywiście przed dostarczeniem urządzeń do klientów przechodzą one liczne testy. 

Komu polecane jest składanie komputerów?

Zlecenia dotyczące personalizowanego budowania komputerów, w tym laptopów przede wszystkim składane są przez gamerów, czyli osoby kochające spędzać czas przy najnowszych i często przekraczających technologiczne bariery grach video. Wielokrotnie są to klienci, którzy na co dzień testują nowe produkty służące rozrywce lub nawet ci odnoszący sukcesy w tzw. e-sporcie. Potrzebują oni sprzętów, które wyróżniają się najwyższymi parametrami pracy. Dlaczego jednak wybierają oni składanie komputerów czy laptopów zamiast ich zakup w sklepach? Jeden z serwisantów firmy JOKER zdradza:

Komputery i laptopy gamingowe dostępne w sprzedaży nawet za ponad 15 tysięcy złotych nie są najmocniejszymi sprzętami, jakie można mieć w swoich domach. Nic zatem dziwnego, że prawdziwi pasjonaci gier chcą inwestować w urządzenia, które nie stracą swojej mocy czy wartości po kilkunastu miesiącach użytkowania. To dla nich składanie sprzętu jest również bardzo opłacalne. Mogą oni na tym znacznie zaoszczędzić.

O tym wiedzą również inne grupy klientów zgłaszające się do pracowni JOKER z prośbą o montaż solidnego komputera od podstaw. Często są to tzw. nomadzi cyfrowi, architekci oraz inne osoby opierające swoją codzienną pracę o wykorzystanie wysokiej klasy sprzętów.