Coraz więcej użytkowników rezygnuje ze smartfona z systemem Android na rzecz zakupu iPhone’a. System operacyjny iOS wykorzystywany w urządzeniach Apple doceniany jest za intuicyjność, przejrzystość oraz dużą dostępność aktualizacji. iPhone charakteryzuje się również spójnością oraz wewnętrzną integracją funkcji. O jego popularności z pewnością decyduje również charakterystyczna i rozpoznawalna identyfikacja graficzna oraz efektowny design.

Usterki fabryczne lub wynikające z błędów w oprogramowaniu


Wiele zgłaszanych do serwisów usterek wynika z nieuwagi użytkowników, ale istnieją także takie, których źródło leży w wadach fabrycznych lub błędach w oprogramowaniu. Te najczęściej udaje się skorygować podczas pracy nad kolejną wersją. Usterki mogą także wynikać ze zbyt dużej liczby funkcji. Elementy, na które wskazywali użytkownicy smartfonów Apple to m.in. zacinający się ekran, problemy z czujnikiem zbliżeniowym oraz przegrzewający się przycisk Home, tłumaczą pracownicy z serwisu Repit.


Rozbicie wyświetlacza lub digitizera


Jeśli natomiast chodzi o uszkodzenia wynikające z nieostrożnego obchodzenia się ze smartfonem, są one podobne jak w przypadku modeli innych marek. Najbardziej powszechne powody wizyty w serwisie to przede wszystkim uszkodzenia wyświetlacza LCD oraz digitizera, czyli szybki dotykowej. Przy tej okazji pojawiają się także pęknięcia obudowy. Sposobem na to, aby temu zaradzić, jest oczywiście pełna wymiana obu części, ale także zastosowanie szyby hartowanej, która będzie dodatkową osłoną iPhone’a i wzmocni jego wytrzymałość na wstrząsy oraz ew. upadki.


Zalanie smartfona


Drugim, równie częstym powodem uszkodzeń, jest zalanie smartfona. W takim przypadku absolutnie nie należy włączać urządzenia, ponieważ może dojść do zwarcia. Jeśli zostało ono zalane wodą, najczęściej wystarczy pozostawić je do osuszenia, jeżeli jednak jest to inna ciecz, np. tłuszcz należy przekazać je do serwisu telefonów.


Pozostałe powody uszkodzeń


Biorąc pod uwagę to, że konstrukcja wejść słuchawkowych oraz na ładowarkę jest bardzo wrażliwa na odkształcenia, nie należy użytkować telefonu w trakcie ładowania, co często robią użytkownicy, np. równolegle słuchając muzyki, czy korzystając z komunikatorów. Podobne uszkodzenia mogą wynikać również z normalnego użytkowania sprzętu i pojawiać się z czasem. Jednym z takich przykładów są usterki przycisku Home, które wymagają pełnej wymiany i pojawiają się w wyniku zużycia smartfona.