Dlaczego warto zdecydować się na czyszczenie suchą parą?

Materiał partnera
2019-06-26
tapicerka samochodowa

O tym, że niektóre zabrudzenia potrafią być niezwykle trudne do usunięcia, nie trzeba przekonywać żadnego właściciela samochodu, ani mieszkania. W zdecydowanej większości przypadków bywa, że domowe sposoby poradzenia sobie z problemem z góry skazane są na porażkę. Nie ma jednak co załamywać rąk. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dysponują zarówno odpowiednim doświadczeniem, jak i wyposażeniem. Co konkretnie oferują?

Parowe czyszczenie wnętrza samochodu

Współcześnie w samochodach spędza się wiele czasu, zarówno z przyczyn osobistych, jak i zawodowych. Spożywa się w nich posiłki oraz napoje, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo powstania plam. Szczególnie widoczne może być to na tylnych kanapach, na których najczęściej przewożone są dzieci oraz zwierzęta domowe, które również potrafią przyczynić się do zabrudzenia tapicerki. Niestety im później zauważy się plamę, tym trudniej ją usunąć bez konieczności użycia specjalistycznych środków chemicznych. A z tymi bywa rożnie. Jeśli nie są przystosowane do konkretnego materiału takiego jak welur, czy skóra, ich zastosowanie może przynieść efekt odwrotny do pożądanego. Bardzo skuteczną i przede wszystkim bezpieczną metodą usuwania plam z tapicerki samochodowej jest czyszczenie parowe. Aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy telefonicznie umówić się z profesjonalistami, którzy przyjadą na wskazany adres wraz z niezbędnym wyposażeniem. Do firm takich zalicza się Steam Cleaning, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie mobilnego czyszczenia samochodów. Jednakże, czy mycie parą stosuje się jedynie w przypadku aut?

Czyszczenie parowe – zastosowanie w domach i mieszkaniach

Nie można nie wspomnieć o tym, iż czyszczenie parowe doskonale sprawdza się również w przestrzeni domowej. W szczególności, jeśli chodzi o dywany, które ze względu na swoją wielowarstwową strukturę mają naturalną tendencję do gromadzenia różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jako że to właśnie na dywanach najczęściej bawią się małe dzieci, nie sposób nie docenić pary wodnej jako doskonałego środka dezynfekującego. Jej działanie ma również udokumentowany naukowo wpływ na wyeliminowanie czynników alergicznych. Dlatego wszyscy, którzy muszą codziennie zmagać się z jej objawami, powinni przemyśleć opcję profesjonalnego wyczyszczenia mieszkania właśnie za pomocą tej opcji. Parą wodną można także wyczyścić okna, witryny, czy poszczególne meble.

Opracowanie artykułu: