Na czym polega dzierżawa kserokopiarki?

Materiał partnera
2019-09-28
kserokopiarka

Wynajem urządzeń biurowych, takich jak między innymi kserokopiarki, to rozwiązanie niosące wiele korzyści. Pozwala między innymi zaoszczędzić pieniądze, a przy tym zachowując prawo do pełnego serwisowania – przeglądów, napraw oraz konserwacji. Z dzierżawy mogą skorzystać tak samo małe, jak i duże przedsiębiorstwa, oraz instytucje.

Od analogowych do cyfrowych

Kto pamięta jeszcze czasy drukarek analogowych, kiedy to jedyną ich opcją było kopiowanie? Dziś każdy skupia się już na cyfrowych – określanych mianem urządzeń multifunkcyjnych, będących połączeniem drukarki, kserokopiarki, skanera oraz faksu.

Jak podkreśla Michał Wesoły, właściciel firmy MD SERWIS z Poznania, klienci mogą skorzystać z bardzo preferencyjnego rozwiązania, jakim jest wynajem takiego sprzętu. Nie ma już zatem konieczności inwestowania własnych środków w zakup nowych modeli.

Używane nie oznacza zużyte, czyli wynajem urządzeń biurowych

Różna jest sytuacja firm na rynku – niektóre dopiero pojawiają się i często nie są w stanie od razu pozwolić sobie na większy wydatek, inne mają ugruntowaną pozycję, jednak nie chcą podjąć się takiej inwestycji. Nie ma żadnego problemu, gdyż naprzeciw tym potrzebom pojawia się rozwiązanie – dzierżawa urządzeń biurowych. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że dostępny sprzęt jest używany, ale w żadnym razie niezużyty. To modele, które były wcześniej leasingowane, także cały czas o nie dbano. Najważniejsze jest przecież, by w pełni spełniały oczekiwania klientów.

Dlaczego warto wydzierżawić kserokopiarkę?

Wynajem niezbędnych wielofunkcyjnych urządzeń biurowych umożliwia pełne korzystanie z niego bez konieczności kupna. Taka opcja cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród małych przedsiębiorstw, ale też tych większych, jak również i instytucji. Po wybraniu konkretnego modelu ustalany jest miesięczny ryczałt, w ramach którego wliczona jest określona liczba kopii do wykonania. Jednak nie ma co się obawiać, gdyż po jej przekroczeniu tej wartości wciąż można korzystać ze sprzętu, uiszczając ustaloną kwotę jednostkową za wydruk.

Atutem dzierżawy kserokopiarki jest również zapewnianie materiałów eksploatacyjnych oraz brak kosztów jej serwisowania, przeglądu czy konserwacji. Co więcej, w razie awarii uniemożliwiającej pracę klientowi przysługuje wymiana kserokopiarki na model o tych samych bądź wyższych parametrach. Wynajem takich urządzeń pozwala również zaplanować wydatki na druk w danym miesiącu dzięki przewidywalnym kosztom ich utrzymania. Ponadto nie ma konieczności utylizacji ich do zakończonej eksploatacji.

Opracowanie artykułu:

Md Serwis Drukarki Kserokopiarki Kyocera Hp Riso Samsung Brother Konica Minolta

os. Bolesława Chrobrego 41J, 60-681 Poznań Stare Miasto, wielkopolskie
e-mail
www