Współcześnie smartfon jest jednym z najbardziej osobistych i niezbędnych narzędzi używanych w niemal każdym aspekcie codziennego życia. Za pomocą tego urządzenia zarządzamy biznesem, finansami, czasem i zdrowiem, kontaktujemy się z bliskimi i uczymy się. Trudno wyobrazić sobie dzień bez tych wszystkich funkcjonalności, dlatego awaria telefonu to stresująca sytuacja. Jakim usterkom najczęściej ulegają smartfony? Jakie awarie telefonów naprawia się w serwisie NKER w Koszalinie?

Naprawa smartfonów po uszkodzeniu

Choć telefony są obecnie naszymi przenośnymi centrami zarządzania wieloma życiowymi sprawami, to właśnie my – użytkownicy – jesteśmy największymi wrogami tych urządzeń. Większość awarii powstaje w wyniku nieostrożności właściciela smartfonu. Jedną z najczęstszych usterek jest pęknięty wyświetlacz w telefonie. Naprawa uszkodzonego ekranu, w zależności od marki i modelu, może być kosztowna. Fachowcy z serwisu NKER Rafał Walczyk zajmują się regeneracją oraz wymianą wyświetlacza, a także wymianą digitizera odpowiedzialnego za działanie dotykowego ekranu.

Inną często występującą usterką jest uszkodzone gniazdo ładowania, najczęściej w wyniku nieprawidłowego podpięcia. Eksperci z serwisu NKER w Koszalinie naprawiają też zalane lub zawilgocone urządzenia, a w razie potrzeby odzyskują dane ze zniszczonych egzemplarzy. Popularną usługą w serwisie telefonów jest także wymiana baterii – zepsutej lub wyeksploatowanej. Użytkownicy smartfonów zgłaszają się do firmy NKER również z uszkodzonym mikrofonem lub głośnikiem, najczęściej na skutek upadku lub zalania. Fachowcy wymieniają wówczas całe układy i testują ich sprawność.

Inne usługi serwisu smartfonów

Wymiana szybki w telefonie czy naprawa gniazdka ładowania to nie jedyne usługi świadczone przez serwis smartfonów NKER w Koszalinie. Firma pomaga użytkownikom telefonów nie tylko wtedy, gdy ulegają one uszkodzeniu. Fachowcy zajmują się między innymi usuwaniem różnego rodzaju blokad, na przykład Factory Reset Protection, Google, kodów czy wzorów. W serwisie telefonów NKER można poprosić o zmianę lub aktualizację oprogramowania. Eksperci mogą też skopiować dane do nowego urządzenia i stworzyć kopie zapasowe potrzebnych plików. SerwisNKER zajmuje się również programowaniem baterii, wyświetlaczy oraz identyfikacji FaceID w smartfonach marki iPhone.

Do fachowców z Koszalina można zgłosić się z każdym problemem dotyczącym urządzenia mobilnego. Dzięki rozległej wiedzy i doświadczeniu w naprawie telefonów komórkowych znajdą jego źródło i usuną każdą awarię.