czas czytania: 3 min materiał partnera

Nowa forma fotografii, czyli dron w roli głównej

fotografia

Wszechobecny postęp technologiczny swoim zasięgiem dotarł do wielu dziedzin codziennego życia. Oprócz innowacyjnych rozwiązań związanych z branżą IT, na rynku elektronicznym pojawia się coraz więcej profesjonalnych gadżetów i urządzeń wykorzystywanych dla urozmaicenia prowadzonej działalności. Bez wątpienia coraz większą popularność zyskuje użycie dronów w fotografii, zarówno ślubnej, okolicznościowej jak zdjęć przywiezionych z podróży. Czym charakteryzuje się ten rodzaj fotografii? Jakich zasad bezpieczeństwa trzeba przestrzegać używając dronów?

Z lotu ptaka

W początkowym okresie, drony, czyli bezzałogowe statki, używane były głównie przez wojska. Teraz służą monitorowaniu tłumów w przypadku organizacji imprez masowych, a także podglądają nietypowe zachowania w świecie zwierząt. Jednak jedną z wiodących branż, w której współcześnie wykorzystuje się te innowacyjne urządzenia jest fotografia. Dzięki niemu można tworzyć wyjątkowe zdjęcia z lotu ptaka ukazujące piękno otaczającej przyrody i otoczenia w nietypowy sposób, koncentrując się w szczególności na planie ogólnym. Montowane na dronach aparaty i kamery pozwalają na uwiecznienie w wysokiej rozdzielności rodzinnych uroczystości, głównie ślubów. Nowożeńcy chcąc urozmaicić fotografię oraz nagrania z jednego z najważniejszych momentów w ich życiu, decydują się na skorzystanie z profesjonalnych usług, które oferuje również Studio Pszczoła. Drony ukazują wydarzenia z zupełnie innej perspektywy niż tradycyjna fotografia, ze względu na możliwość wzniesienia się na wysokość nawet kilkuset metrów. Zapierające dech w piersiach ujęcia wzbogacają popularne ślubne klipy oraz sesje zdjęciowe, dzięki czemu można zatrzymać wyjątkowe rodzinne chwile na długie lata. Dynamiczna i oryginalna dronowa fotografia to alternatywa dla pozowanych zdjęć.  To również często wykorzystywane rozwiązanie w przypadku tworzenia filmów mających na celu promocję miasta.

Bezpieczne użycie

Mimo wielu zalet dotyczących jakości i oryginalności zdjęć wykonywanych przy pomocy drona, trzeba też wspomnieć o kilku zasadach, o których trzeba pamiętać przy tej technice. Chodzi tu głównie o kwestię bezpieczeństwa. Ważne jest stałe kontrolowanie lotu urządzenia, jego start oraz lądowanie. Bardzo istotną rolę odgrywa wcześniejsze poznanie lokalizacji, w której mają zostać zrobione zdjęcia. Dron bowiem może napotkać wiele przeszkód na swojej drodze, takich jak korony drzew, wysokie budynki, linie wysokiego napięcia czy kominy. To również sposób na zaplanowanie lotu, w miejsca, które wydają się być atrakcyjne. Oprócz tego przed startem należy zadbać o prawidłowe ustawienie wszystkich parametrów, tak by wylot przyniósł oczekiwane efekty. Fotografowie ze Studia Pszczoła z powodzeniem wykonują głównie fotografię ślubna z użyciem drona. Jak sami mówią jego obsługa nie jest skomplikowana, dlatego warto zainwestować w kupno tego gadżetu i rozszerzać swoją ofertę świadczonych usług, podążając za rozwijającym się rynkiem fotograficznym i wymaganiami klientów.