czas czytania: 3 min materiał partnera

Wyposażenie sal kinowych – co powinno zawierać?

Wyposażenie sal kinowych

Oglądanie najnowszych filmów w kinie to sposób na spędzanie wolnego czasu, ale też realizowanie pasji i możliwość obcowania z kulturą. Z tego względu sale kinowe są nierzadko wypełnione po same brzegi, szczególnie na projekcjach popularnych tytułów. Każdy z widzów wymaga od kina możliwości obejrzenia filmu w jak najlepszych warunkach – oczekiwania można spełnić wyłącznie dzięki specjalistycznemu wyposażeniu. Co dokładnie wchodzi w jego skład?

Obraz w doskonałej rozdzielczości

Film oglądany w kinie odtwarzany jest na bardzo dużej powierzchni. Z tego względu konieczne jest zastosowanie materiałów wysokiej rozdzielczości, które z kolei powinny być obsługiwane przez odpowiednio przystosowane urządzenia. Zalicza się do nich projektor – to właśnie od niego w dużej mierze uzależniona jest jakość seansu w sali kinowej. Projektory są podstawowym elementem wyposażenia kin i powinny być urządzeniami wysokiej klasy, które obsługują filmy kręcone w doskonałej rozdzielczości – obecnie najpopularniejszym formatem jest 4K.

Projektory najlepszych producentów w swojej ofercie posiada firma Cine Project Polska Sp. z o.o., która zajmuje się profesjonalnym wyposażaniem sal kinowych. Szeroki asortyment obejmuje nowoczesne projektory laserowe, które sprawdzają się przeważnie w małych i średnich obiektach kinowych. Projektor kinowy wykorzystujący laser to rozwiązanie świetne przede wszystkim ze względu na wysoką jakość, jaką gwarantuje, ale również warte uwagi pod kątem energooszczędności. Co jeszcze oprócz takiego sprzętu powinno znaleźć się na wyposażeniu kina?

Wyjątkowe oglądanie filmów

Projektor kinowy przekazujący obraz do poprawnego jego wyświetlenia potrzebuje jednak specjalnego ekranu. Stanowi on podstawowe wyposażenie dobrej sali kinowej i powinien wyróżniać się doskonałymi parametrami m.in. pod względem współczynników odbicia światła czy przenikania dźwięku bez utraty jakości. Takie właściwości gwarantują wyłącznie najlepsze ekrany kinowe, które proponują renomowane firmy zajmujące się sprzedażą kompletnego wyposażenia kin. Szeroki asortyment obejmuje też systemy kina cyfrowego 3D, które są coraz popularniejsze na całym świecie.

Kinomani ogromną wagę przywiązują do jakości dźwięku. Ten musi wydobywać się zatem z profesjonalnych głośników, które również są jednym z elementów wyposażenia sal kinowych. Systemy liniowe czy głośniki zaekranowe to niektóre z propozycji specjalistycznych firm oferujących rozwiązania dla kin. Nie należy także zapominać o procesorach audio oraz konwerterach, a asortyment uzupełniają wzmacniacze, dzięki którym dźwięk w sali jest głęboki i zapewnia niezapomniane wrażenia w trakcie seansu.